En Üst

27 Nisan 2017

Denktaş: Pazarlık bir sonraki aşamaya kaldı

Denktaş: Pazarlık bir sonraki aşamaya kaldı
Haber İçi Üst

Öğlen yemeğinde Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’yla bir araya gelen DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş sonrasında basına açıklama yaptı.

Denktaş, Yorgancıoğlu’yla bugüne kadar geçen süreci değerlendirdiklerini ve bu aşamada bakanlık pazarlığı yapma noktasında olmadıklarını söyledi.

CTP’nin bugün UBP ile de görüşeceğini sonrasında niyet olursa ekiplerin yeniden biraraya gelebileceğini belirten Denktaş, “Şuan için sadece 10 gündür yapılan çalışmaları değerlendirdik” dedi.

Denktaş, Genel Sekreterlerinin Özdil Nami’yle birlikte Kıbrıs Konusundaki sıkıntıyı nasıl aşabileceklerini görüşüp mutabakata vardıklarını söyleyerek, CTP’nin değerlendirmelerini tamamladıktan sonra, eğer gerek duyarlarsa DP-UG’nin de kendileriyle biraraya gelebileceğini belirtti.

Denktaş, önümüzdeki iki gün içerisinde bir sonuca ulaşılacağını ifade etti.

“PAZARLIK BİR SONRAKİ AŞAMAYA KALDI”

Önceki açıklamalarında görüşmelerin pamuk ipliğine bağlı olduğunu dile getirdiği hatırlatılan Denktaş, “Sanırım çift taraflı bir pamuk ipliği var şimdi CTP’nin elinde hangisini keseceklerini kendileri bilir” dedi.

Denktaş, TDP ve UBP’yle görüşme yetkisi aldıklarını ancak burası kesinleşmeden bir girişimde bulunmadıklarını belirterek, CTP parti meclisinin aldığı karar doğrultusunda bugün hem kendileriyle hem de UBP’yle görüşeceklerini anımsattı.

Bugünkü görüşmede Genel Başkan olarak düşüncelerini aktardığını ifade eden Denktaş, pazarlık meselesinin bir sonraki aşamaya kalmış bir mesele olduğunu kaydetti.

Denktaş, pürüzlerin hangi konuda olduğuyla ilgili soruya ise şöyle yanıt verdi;
“Pürüz bakanlıkların dağılımıyla ilgilidir. Protokolde tam bir mutabakat var, rotüşlar gerekir elbet ama genel olarak bir mutabakat var programda. Biraz önce anladık ki yaklaşımlarda büyük oranda benzerlikler mevcut, halkın beklentisini iki taraf da farkında. Bu beklentiyi de bir an önce cevaplandırmak lazım.”

Dolayısıyla geriye kalan bakanlıklar bölüşümüyle ilgili kısımda da her iki tarafı da mağdur etmeyecek kendi tabanına karşı dik tutabilecek bir yaklaşım ortaya konulmak zorunda olduğunu ifade eden Denktaş, “Niyet varsa onu da aşacağız “dedi.

Denktaş, yemekte ne vardı sorusuna da; deniz mahsullü spagetti yanıtını verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King