Denktaş: İddialıyız iktidara geliyoruz

32
Denktaş: İddialıyız iktidara geliyoruz

Demokrat Parti Ulusal Güçler, (DP-UG) Lefkoşa’da Sarayönü’nde dün akşam Lefkoşa milletvekili adaylarını tanıtmak amacı ile düzenlediği mitingde gövde gösterisi yaptı.

 

Duygu Alan

Mitinge bir saat kala Dr. fazıl Küçük Bulvarı’nda Fuar Alanı önünde toplanan DP-UG’liler, davullarla zurnalarla Mehter Marşı eşliğinde miting alanına yürüdü.

Çok sayıda partili ise konvoylarla İnönü Meydanı’ndan geçerek Sarayönü’ne gitti.
Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı DP-UG Lefkoşa mitingi, Grup Rast konseri ile başladı.
DP-UG’lilerin coşkusu Grup Rast konserinin ardından DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş ve Kurucu Cumhurbaşk

anı Rauf Raif Denktaş’ın eşi, annesi Aydın Denktaş ile birlikte kürsüye çıkıp, seçmenlerini selamlaması ile katlandı.
DP-UG’li seçmenler, miting süresince, “Hepimiz Denktaş’ı Seviyoruz”, “Bize Bir Denktaş Lazım”, Başbakan Serdar”, “Denktaşsız İmkansız” ve “Hepimiz Denktaş’ın Askerleriyiz” şeklinde slogan attı.

Milletvekili adayları seçmenlerini selamladı
DP-UG Onursal Başkanı Hakkı Atun’un kürsüye çıkıp, seçmenleri selamlamasının ardından, tek tek isimleri anons edilen DP-UG Lefkoşa milletvekili adayları ve DP-UG Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet Kaşif, kürsüye çıkarak DP-UG’lileri selamladı.

Kaşif: Aklınızı karıştıranlara kanmayın
DP-UG Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet Kaşif’in konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktığı esnada, DP-UG’liler, “Vur Vur İnlesin, İrsen Küçük Dinlesin” şeklinde slogan attı.
Kaşif, kürsüden seçmenlerine yaptığı konuşmaya “Bizim kavgamız İrsen Küçük değil, bizim kavgamız memleket kavgası, devlet kavgasıdır. İrsen Küçük ister dinlesin ister dinlemesin” sözleriyle başladı.
DP-UG Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet Kaşif, seçmenlerin 28 Temmuz günü meşalenin altına atacağı mühürle iktidara geleceklerini söyleyerek, “aklınızı karıştırıp oy isteyenlere sakın kanmayın” çağrısı yaptı.
Projeleri ile halka çok şey söylediklerini söyleyen Kaşif, “Oylarınız ile iktidara geldiğimizde tüm vaatlerimizi teke tek yerine getireceğiz” dedi.
“Meşale iktidara susamıştır” diyen Ahmet Kaşif, sözlerini “Meşalenin iktidar olmasını istiyorsanız mührü meşalenin altına vuracaksınız” diyerek noktaladı.

Denktaş: Sağlık, eğitim ve ekonomide iddialıyız
DP-UG Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet Kaşif’in ardından konuşmasını yapmak üzere DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş kürsüye çıktı.
Serdar Denktaş, geleceğe tek yürek olarak yürüdüklerini, coşkuyla, güvenle ve bilerek yürüdüklerini kaydetti.
Serdar Denktaş, “İktidara geldiğimizde başkaları gibi vaatlerimizi unutup mazeret üretmeyeceğiz diyerek” sağlık, eğitim ve ekonomi konusunda reform yapmakta iddialı oldukları söyledi.
Halkın daha güler yüzlü ve iyi kamu hizmeti almasını sağlayacaklarını ifade eden Serdar Denktaş, bunun için de kamu reformuna ihtiyaç duyulduğunu ve kamu reformunu yapacaklarını vaat etti.

“Vatandaşlık sorununu çözeceğiz”
DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, vatandaşlıklar konusuna da değinerek, “Bu ülkeye 20 yıl önce ana kucağında gelip de hala daha vatandaş olamayan, anne babası kaçak işçiymiş diye kaçak durumuna düşmüş genler ve anne babası hatta vatandaş olup da kendisi hala vatandaş olmayan gençlerimizin bu sorununu çözeceğiz” dedi.

“Mazbata daha fazla can alamayacak”
Ülkede yüzlerce mazbata mağduru olduğuna da işaret eden Serdar Denktaş, “Bir can mazbata yüzünden kaybettik, bir can da trafiğe kurban verdik. Artık, mazbata ve trafiğe daha fazla can vermeyeceğiz” diye konuştu.
Denktaş, “Biz bu memleket mazbatalardan kurtulsun diye iktidara geliyoruz” şeklinde konuştu.
DP-UG Sarayönü mitingi, Lefkoşa milletvekili adayları ve DP-UG Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet Kaşif’in el ele seçmenlerini selamlayarak, gövde gösterisi yapmasının ardından sona erdi.

DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, “İktidara geldiğimizde başkaları gibi vaatlerimizi unutup mazeret üretmeyeceğiz diyerek” sağlık, eğitim ve ekonomi konusunda reform yapmakta iddialı oldukları söyledi

DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi, annesi Aydın Denktaş ile birlikte kürsüye çıkıp, seçmenlerini selamladı, alanda coşku ikiye katlandı

Fotoğraflar: Abdullah Eğilmez