En Üst

26 Nisan 2017

Denktaş: Beklediğimiz bir sonuç değildi

Denktaş: Beklediğimiz bir sonuç değildi
Haber İçi Üst

DP LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu’nun seçim çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyleyen Denktaş, “Bize yaşattığı heyecan için kendisine çok çok teşekkür ederim” dedi.

Lefkoşa halkının yüzde 42’sinin sandığa gitmediğini belirten Denktaş, bunun önemli bir mesaj olduğunu, ilerleyen günlerde parti kurumlarında bunun tartışılacağını kaydetti.

“SİYASETE YENİ İSİMLER KAZANDIRDIK”

Denktaş, DP’den LTB belediye meclis üyesi adayı olan 15 kişiyi Kıbrıs Türk siyasetine kazandırmış olmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduklarını kaydetti.

Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı İrsen Küçük’ü eleştiren Denktaş, “Lefkoşa’da sağduyunun mağlubiyetini hazırlamış olan ve ikinci gelerek bizi geçmiş olmaktan mutlu olan İrsen Küçük’ü kutlamak isterim” dedi.

Denktaş, seçim sonrasında Lefkoşa’nın hayrı için atılacak her adıma katkı koymaya hazır olduklarını söyledi.

DP’nin LTB Başkan adayı olan Arabacıoğlu ve ekibinin seçim boyunca çok iyi çalıştığını söyleyen Serdar Denktaş, sonucun beklediği bir sonuç olmadığını kaydetti.

Lefkoşalıların yüzde 42’sinin seçime katılmadığını belirten Denktaş, bunun önemli bir mesaj olduğunu ifade etti. Denktaş, parti kurumlarının ilk toplantısında neden yüzde 22 oranında oy aldıklarını değil, Lefkoşa halkının yüzde 42’sinin neden sandığa gitmediğini tartışacaklarını vurguladı.

Arabacıoğlu’na teşekkür eden Denktaş, sonuçları ayrıntılı olarak irdeleyeceklerini belirtti. Denktaş, “İki gün öncesine kadar birinci giden Arabacıoğlu’na bize yaşattığı heyecan için teşekkür ederim” dedi.

Denktaş, ayrıca, LTB Başkanı seçimini kazanan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) adayı Kadri Fellahoğlu’na görevinde başarılar diledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King