Demir sopalar, levyeler konuştu

12 Mart 2013 Salı | 10:38
Demir sopalar
Kıbrıs Town Houses

Nadire KRAŞLIOĞLU-Gazimağusa’da Ocak ayı içerisinde Kybele isimli eğlence mekanında kavga ederek polislik olan iki grup, 10 Mart 2013 tarihinde Sakarya bölgesinde yine karşılaşınca demir sopalar ve levyelerle kavgaya tutuştu. Kavga ve rahatsızlık suçlamasıyla Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer huzuruna çıkarılan Ali Ocak, Onur Akdeniz, Umur Akdeniz, Hakan Çakır, Tuğhan Can Kölemenoğlu, Ahmet Kadiroğlu, Tugay Kadiroğlu, Gökşin Kadiroğlu ve Murat Eren aleyhinde polis 1 gün tutukluluk süresi aldı.
Öldüresiye vurdular
Gazimağusa Sakarya bölgesinde önceki gün meydana gelen sokak kavgasında zanlı Ali Ocak, Onur Akdeniz, Umur Akdeniz, Hakan Çakır, Tuğhan Can Kölemenoğlu’nun bir taraf, zanlı Ahmet Kadiroğlu, Tugay Kadiroğlu, Gökşin Kadiroğlu ve Murat Eren’in ise diğer bir taraf olarak kavgaya karıştığı tespit edildi. Zanlıların ilk olarak 2013 yılı Ocak ayı içerisinde Kybele isimli eğlence mekanında kavga ettikleri öğrenildi. Hesaplaşma olarak dün Sakarya bölgesinde karşılaşan tarafların, birbirlerine demir sopalar ve levyelerle saldırarak birbirlerini öldüresiye döverek darp ettikleri öğrenildi.
Aranan şahıslar var
Mahkemede iddia makamı tanığı olarak dinlenen polis memuru Hüseyin Kaplan, meseleyle bağlantısı olduğu tespit edilen 6 kişinin daha arandığını belirtti. Kavgada kullanılan suç aletlerinin tespit edilemediğini belirten Kaplan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadıyla zanlıların 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkacaklar
Huzurunda aktarılan şahadet ve beyanları değerlendiren Yargıç Banu Soyer, Ali Ocak, Onur Akdeniz, Umur Akdeniz, Hakan Çakır, Tuğhan Can Kölemenoğlu ile öğrenci olarak KKTC’de bulunan Ahmet Kadiroğlu, Tugay Kadiroğlu, Gökşin Kadiroğlu ve Murat Eren’in 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi. Zanlıların bu gün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmaları bekleniyor.

Facebook Comments