En Üst

26 Nisan 2017

Deliye döndüler

Deliye döndüler
Haber İçi Üst

Duygu ALAN
KKTC’de öğrenci olarak bulunan ve Gönyeli’de faaliyet gösteren bir öğrenci yurdunda ikamet eden Ali Kaderkuş, Çağlar Erginoğlu ve Mehmet Kaba, Türkiye’ye dönmek için yurt sahibine verdikleri kaparoyu alamayınca ortalığı birbirine kattı.
Yurt sahibinin kaparoyu vermemesi üzerine çılgına dönen 3 öğrenci, önce yurt sahibinin arabasının camlarını kırdı, ardından yurt müdürünü dövdü.
Öfkeli gençlerin şiddet eylemi bu kadarı ile sınırlı kalmadı. Ali Kaderkuş, Çağlar Erginoğlu ve Mehmet Kaba, yurt müdürünü tasarruflarındaki bir araca zorla bindirerek, hesabının olduğu bankamatiğin önüne sürdü.
Zanlılar zor kullanarak, yurt müdürüne, bankamatikten 600 TL nakit çektirdi.

2 gün poliste tutuklu kalacaklar
Yurt müdürünü dövüp, zorla 600 TL nakit parasını alarak olay yerinden kaçan 3 zanlı, yurt müdürünün ihbarı üzerine kısa zamanda Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı.
Öfkeli öğrenciler, Ali Kaderkuş, Çağlar Erginoğlu ve Mehmet Kaba, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, 3 zanlının da “Soygun”, “İnsan kaçırma”, “Şiddet tehdidi”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlarından gözaltına alındığını belirtti.
Soruşturmanın henüz devam ettiğini söyleyen polis, alınması gereken ifadeler olduğunu, bu aşamada 3 zanlının da soruşturma maksatlı 2’şer gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, Ali Kaderkuş, Çağlar Erginoğlu ve Mehmet Kaba isimli 3 zanlının da 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Kaldıkları yurtta yurt müdürünü döverek zorla 600 TL nakit parasını alan üniversite öğrencisi 3 genç tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King