Değirmenlik’te diploma coşkusu

17
Değirmenlik’te diploma coşkusu

 

Fatoş ASLAN

Törene Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Değirmenlik Lisesi Müdürü Ali Yaman, Değirmenlik Tugay Komutanlarının eşleri, Değirmenlik Lisesi ve Ortaokulu öğretmenleri ile veliler katıldı.
Halk dansları gösterilerinin yer verildiği tören daha sonra ortaokuldan ve liseden mezun olan öğrencilere diploma ve dereceye giren öğrencilere takdir belgesi verilmesi ile devam etti.

Yaman: Gururluyuz
Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Ali Yaman, 1987 yılından beridir 2 bine yakın mezun veren Değirmenlik Lisesi’nin bu listeye yeni isimler eklediğini söyledi. Yaman şu şekilde konuştu:
“Bu anlamlı ve güzel gecede birçok duyguyu bir arada yaşıyorum. Gururluyuz; çünkü 1987’den bu yana süren eğitim tarihimizde 2 bine yakın mezun veren okulumuz bu gece listeye yeni isimler ekliyor. Bölgenin eğitim çınarı olarak bilinen okulumuz ülkemize faydalı gençler yetiştirmeye devam ediyor. Değerli öğretmen arkadaşlarım ile birlikte okulumuzu bu yıl da en iyi hedeflere ulaştırmayı başardık. Tabii ki gururla birlikte hüzün de yasamaktayız çünkü üç yıl önce lisemize kayıt olan öğrencilerimizin bir kısmı artık okulumuzun 2013 mezunları olarak aramızdan ayrılıyor. Bu yolda bizimle yürüyen, bizleri yalnız bırakmayan, yüreği Değirmenlik Lisesi için çarpan herkese sevgi ve saygılarımı sunarım.”