Dedekorkut: Hedefimiz Süper Lig

0
12
Dedekorkut: Hedefimiz Süper Lig

Coşkun KUTAY

K-Pet 1. Ligi Girne bölgesi takımlarından Türk Ocağı, 2013-14 futbol sezonu ile ilgili hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Teknik direktör Ahmet Dedekorkut nezaretinde, antrenör Rıza Erseven’in Pia Bella sahasında yaptırdığı antrenman sonrasında Havadis’e iddialı açıklamalarda bulunan Dedekorkut, 2013-14 Türk Ocağı ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Güç, kuvvet ve kondisyon antrenmanları yaptık”
“24 Temmuz 2013 Çarşamba gününden bu yana yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu dönemin büyük bir bölümünü güç, kuvvet ve kondisyon antrenmanları ile geçirdik. 3.haftanın sonunda hazırlık maçlarına başladık.”

“Malpas Kampı dün tamamlandı”
“Bugün itibarı ile de üç günlük Malpas Kampı’nı tamamladık. Oyuncularımızın, bugüne kadar yapılan antrenmanlara katılımı, istek ve arzuları bizleri fazlasıyla memnun etti. Özellikle, asker oyuncular dışında tam kadro ile antrenman yapmak, en büyük artımız oldu.”

“Futbolcuların ne yapabileceklerini gördük”
“Yaptığımız 5 hazırlık maçında daha ziyade, oyuncularımızın ne yapabileceklerini görmek üzerinde durduk ve bu maçlar bize olumlu fikirler verdi. Bundan sonra gündeme gelecek olan anı turnuvalarında ise, takımın iskeletini oluşturmaya çalışıp, daha sonra yapacağımız teknik-taktik ve çabukluk antrenmanları ile lige kadar hazır hale gelmeyi planlıyoruz.”

Osman Küçük Ocak’ta
“Görünüşte; K. Kaymaklı’dan Şenol ve Tatlısu’dan Osman’ı transfer ettik. Ancak buna karşın Aksel, Cahit, Hasan, Yunus, Özcan, Ormancı, Kemal ve kaleci Burak’ın kiralık gittikleri kulüplerden geri döndüler ve takımımıza güç kazandırdılar. Bu arada kaleci antrenörlüğüne de Osman Öztosun getirildi.”

“Hedefimiz doğrudan Süper Lig”
“Öncelikle hedefimiz, doğrudan Süper Lig’e çıkmak. Bu hedef doğrultusunda çalışıp, sonuna kadar mücadele edeceğiz.”