Dansçı “turist” bağımlı çıktı

0
34
Dansçı “turist” bağımlı çıktı

Lefkoşa’da Sarayönü Meydanı’nda geçen gün Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi toplantısı olduğu saatlerde, bir bank üzerine çıkarak cep telefonundan dinlediği müzik eşliğinde çılgınca dans eden Metin Öz adlı Türkiyeli turistin uyuşturucu madde bağımlısı olduğu anlaşıldı.
Zanlı Metin Öz’ün kalmakta olduğu pansiyonda önceki gün mahkeme emri ile yapılan aramada, bavulunun içerisinde gizlenmiş toplam 9 adet uyuşturucu nitelikli hap, yaklaşık 6 gram Hint keneviri ve yine yaklaşık 2 gram ağırlığında Bonzai bulunarak kanıt olarak alındı.

 

Uyuşturucuları bavuluna sakladı
Zanlı Metin Öz, “Uyuşturucu madde ithal ve tasarruf” suçundan dün mahkemeye çıkarıldı. Zanlı hakkındaki soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, Metin Öz’ün KKTC’ye 13 Ağustos 2013 tarihinde turist vizesi ile giriş yaparak Lefkoşa’da bir pansiyona yerleştiğini kaydetti.
Polis, şüphe üzerine zanlının kalmakta olduğu Lefkoşa’daki pansiyon odasında, mahkeme emri ile önceki gün arama yapıldığını belirtti.
Zanlının bavulu içerisinde yapılan aramada, toplamda 9 adet uyuşturucu nitelikli olduğuna inanılan hap bulunduğunu söyleyen polis, ayrıca, yine bavuldaki kıyafetlerin arasında parça parça gizlenmiş yaklaşık 6 gram Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 2 gram da Bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu söyledi.
Zanlı hakkındaki soruşturmanın henüz devam ettiğini ifade eden polis, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Bağımlıymış
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Metin Öz, “Ben bu maddeleri kullanıyorum çünkü bağımlıyım” dedi.
Zanlı Öz, mahkemede kendini şöyle savundu:
“Dans edip, şarkı söylüyorum ve sanat için olsun tatil amaçlı olsun gittiğim ülkelere bavulumda bu maddeleri götürüyorum. Ancak Kıbrıs’ta bu maddelerin suç olduğunu bilmiyordum. Artık öğrenmiş oldum. Ben buraya turist geldim ve bu ülkeyi çok seviyorum.”
Mahkeme, zanlı Metin Öz’ün 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Sarayönü Meydanı’nda geçen gün bir bank üzerine çıkarak 1 saat boyunca çılgınlar gibi dans eden Türkiyeli turist Metin Öz’ün uyuşturucu bağımlısı olduğu ortaya çıktı