Dakikalar içerisinde küle döndü

0
13
Dakikalar içerisinde küle döndü

Lefkoşa’da “İmren Perde” isimli iş yerinde dün sabahın erken saatlerinde henüz tespit edilemeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı.
Bölgede büyük panik yaratan yangın sonucunda, iş yeri içerisinde bulunan onlarca ürün kül oldu.
İş yeri direktöründen edinilen bilgiye göre, yangın sonucunda tamamen zarar görerek, kullanılmaz hale gelen iş yeri içerisindeki ürünlerin yaklaşık bedeli 600 bin TL.

 

 

Facianın eşiğinden dönüldü
Yangın olayının meydana geldiği “İmren Perde” isimli iş yerinin bir apartmanın giriş katında faaliyet göstermesi, yükselen alevlerle birlikte bölgede büyük paniğe neden oldu.
Neyse ki, yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile apartmana sıçramadan söndürüldü.
Polis yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlattı.

Güne kötü haber ile uyandı
İmren Perde’nin direktörü Bilay Çetereisi, yangın haberini sabah saat 06.30 sıralarında polisten öğrendi.
İş yerinin yandığı haberini alan Çetereisi, hemen iş yerine gitti ve yangının ciddiyetini görünce durumu sigorta şirketine bildirdi.
Olay ile ilgili Havadis’e konuşan Bilay Çetereisi, şunları söyledi: “Sabah polisin telefonu ile uyandım. Bana sahibi olduğum İrem Perde’de bir yangın olayının meydana geldiği ve itfaiye ekiplerinin olaya müdahale ettiği söylendi. Büyük bir şaşkınlık ile yatağımdan kalktım ve hemen iş yerime gittim. Geldiğimde iş yerimi viran halde buldum. Tüm camlar patlamış, dükkanın içerisinde satışa sunulan yaklaşık 600 bin TL’lik ürünüm yanmıştı. Olayın şaşkınlığını bir süre üzerimden atamadım. Olanlardan ötürü üzüntü duydum. Polis, yangının çıkış nedenini araştırıyor.”

Yangın sonucunda, iş yeri içerisinde bulunan onlarca ürün kül oldu

 

 


İş yeri direktörü Bilay Çetereisi, kötü haberi polisten öğrendi