Cumhurbaşkanı Eroğlu Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Heyetini Kabul Etti

26
Cumhurbaşkanı Eroğlu Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Orhan Hasanoğlu başkanlığındaki Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti heyetini kabul etti.

Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu, kabulde yaptığı konuşmada, heyette Bilgi Olimpiyatları’na katılan gençler, Azerbaycan’ın çeşitli üniversitelerden öğrenci ve öğretmenlerin bulunduğunu belirterek, KKTC’de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Cemiyetlerinin KKTC’yi eğitim, turizm ve daha birçok alanda tanıtmak için çalışmalar yaptığını anlatan Hasanoğlu, KKTC ile Azerbaycan arasındaki işbirliğinin gelişmesi için çalıştıklarını kaydetti.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, Azerbaycan ile temasların gelişerek devam etmesi temennisinde bulunarak, Bilgi Olimpiyatları’na katılan gençleri kutladı. Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu tür ziyaretlerin iki kardeş ülke arasındaki dostluğun pekiştirilmesi bakımından önemli olduğunu vurguladı.

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ, Kıbrıs’ın da henüz çözülemeyen bir Kıbrıs Sorunu bulunduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu tür sorunların aşılmasında işbirliğinin önemli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, gelecekten umutlu olduğuna dikkat çekerek, iki ülkenin ilişkilerinin daha da artacağına inanç belirtti. Eroğlu, Azerbaycan’ın daha güzel günler görmesini temenni etti.