CTP Dereboyu’na çıktı

19
CTP Dereboyu’na çıktı

KARNAVAL HAVASI… Yarın yapılacak erken seçim öncesi büyük mitingini önceki akşam Lefkoşa’da gerçekleştiren CTP-BG dün de Dereboyu’nda karnaval yürüyüşü düzenledi. Çok sayıda partili, Dereboyu’nda ses vererek, “Tek başına iktidara geliyoruz” mesajı verdi

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) dün Dereboyu’nda karnaval yürüyüşü gerçekleştirdi. 28 Temmuz erken genel seçimlerine bir gün kala partililer düzenledikleri yürüyüşle halka, “Bu ülkeyi kurtaracak bir parti” var dedi.
Önce Lefkoşa Beer Garden’da buluşan partililer, Başbakanlık ışıklarından Dereboyu Caddesi’ni yürüdüler. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı saat 17.30’da başlayan yürüyüşte, trampetler çalındı, şarkılar söylendi, bildiri dağıtıldı, alkış tutulup sloganlar atıldı.

“Birlik, Mücadele, Dayanışma”
Yürüyüşe CTP-BG Gençlik Kolları Üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, bazı milletvekilleri, milletvekili adayları ve çok sayıda partili katıldı. CTP’liler ellerinde bayraklar ve balonlarla Dereboyu’nda yeşil bir hava estirdi. Bazı vatandaşlar da korna çalarak, CTP-BG’ye destek belirtti.
Yürüyüş sırasında herhangi bir konuşma yapılmadı. CTP’liler aynı güzergahı takip ederek yürüyüşlerini Beer Garden önünde tamamladı. CTP-BG’liler bir kez daha yaşam kalitesinin ileriye taşıyacak, ekonomik ve kamusal yapıda reformları sağlayacak, kendi kendini karşılayan bir ekonomi yaratacak tek partinin CTP olduğuna vurgu yaptı. CTP’liler yol boyunca bildiri dağıtarak vatandaşla sohbet etme fırsatı buldu. Yeşile bürünen caddede “Birlik, Mücadele, Dayanışma” sloganları atıldı. Şarkılar söyleyerek caddenin sonuna kadar yürüyen heyet ara sokaklara girerek bildiri dağıtmaya devam etti. Yenilenmenin Akıl Defteri isimli seçim bildirgesi ile ilgili soruları da yanıtlayan adaylar yeni dönemde hayata geçirilecek projelerin detaylarıyla ilgili bilgi verdi.

 

CTP, Dereboyu’nda “Bir Parti Var” dedi ve halka broşür dağıttı

CTP-BG’liler dün Dereboyu’nda ses verdi. Halktan destek istedi

 

Fotoğraflar: Hasan DÜZGÜN-Ertuğrul SENOVA