Coşkulu diploma töreni

0
26

Gazimağusa’da bulunan NK Lisesi, Namık Kemal Lisesi Marşı eşliğinde mezun öğrencilerin tören alandaki yerlerini almaları ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdiresi İlknur Şemi açılış konuşması yaparak törene katılanlara ve mezun olacak öğrencilere hitap etti. Müdire İlknur Şemi konuşmasında; öğretim yılına binanın tamiratı nedeniyle sıkıntılı başladıklarını belirterek okul idaresi, öğretmenler, çalışanlar, veliler, öğrenciler kenetlenerek anlayış ve iş birliği ile bu sıkıntıyı aştıklarını söyledi ve sürece katkı koyan herkese teşekkür etti.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Gazimağusa Kaymakamı Beran Bertuğ, DAÜ Akademik İşler Koordinatörü Nidai Şemi, Denetmen Eray Meder, Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp, Beyarmudu Ortaokulu Müdürü Ertuğrul Aktu, Okul Aile Birliği Başkanı Tijen Mozaikçi ve okul aile birliği üyeleri, müdür muavinleri, öğretmenler, mezun olan öğrencilerin aileleri ile öğrenciler katıldılar.
Okul birincisi Cengizhan Varol konuşmasında mezun olarak okuldan ayrılmanın hüznünü yaşadıklarını söyleyerek mezunların öğretmenlerin eseri olduğunu söyledi ve tüm öğretmenlerine ve okul idaresine teşekkür etti. 

Unutulmadı…
Konuşmaların ardından, uzun yıllar NKL’de fizik öğretmeni olarak hizmet veren ve mayıs ayında emekliye ayrılan Salahi Erkut da sahneye çağrılarak alkışlandı ve kendisine müdire İlknur Şemi tarafından plaket sunuldu. Salahi hocanın emekli olmasına rağmen sınıfının başında bulunması ve öğrencilerinin diplomalarını alırken onlara eşlik etmesi takdirle karşılandı.

Ödül ve belgeler verildi
2013 mezunları adına okul birincisi Cengizhan Varol’un okul kütüğüne isim çakmasından sonra, okul birincisi Cengizhan Varol’a, okul ikincisi Ali Göçer’e ve okul üçüncüsü Hasan Doğan’a belge ve ödülleri Gazimağusa Kaymakamı Beran Bertuğ, müdire İlknur Şemi ve DAÜ Akademik İşler Koordinatörü Nidai Şemi tarafından verildi.
Törende üstün başarı göstererek sınıf birincisi olan öğrencilerle takdirname almaya hak kazanan öğrenciler de ödüllendirildi. Ödüller müdür muavinleri ve sınıf öğretmenleri tarafından verildi.
Daha sonra 8. kez üst üste şampiyon olan ve Türkiye’de ilk sekiz takım arasına giren lise erkek voleybol takımı ile KKTC’de birinci olan ve Türkiye’de Seyirci Özel Ödülü, En İyi Orkestra ve En İyi Erkek Solist dallında üçüncülük ödülü alan okul orkestrası sahneye çağrılarak alkışlandı ve ödülleri müdire İlknur Şemi, Çanakkale Ortaokulu Müdürü ve Voleybol Takımı Antrenörü Emin Özkalp ve müzik öğretmeni Kürşat Öztürk tarafından verildi. Ödüllerin verildiği sırada orkestranın yarışma parçası Hello çalındı.

Tören havai fişek gösterisi eşliğinde keplerin havaya fırlatılmasıyla sona erdi. Tören sonrasında mezun öğrenciler aileleri, öğretmenleri ve arkadaşları ile hatıra fotoğrafı çektirerek bu unutulmaz geceyi ölümsüzleştirdiler.