Çok çalışmaktan öldü

0
22
Çok çalışmaktan öldü

Bank of Amerika Merrill Lynch'in Londra şubesinde yedi haftadır staj yapan 21 yaşındaki Moritz Erhardt, evinde ölü bulundu. Stajyerin ölümünün tartışma yaratan tarafı ise Erhardt'ın ölmeden önceki üç gün boyunca sabah 06.00'lara kadar çalışmış olması.

Cansız bedeni ev arkadaşları tarafından bulunan Erhardt'ın kesin ölüm nedeni henüz bilinmiyor. Ancak genç stajyerin çok fazla çalışmaya bağlı olarak yaşamını yitirdiği düşünülüyor.

Londra'nın çeşitli bankalarında çalışan 300 kadar stajyer, Erhardt'ın da kaldığı yurt benzeri bir yerde kalıyor. Aynı yurtta kalan bir başka stajyer, Erhardt'ın çalıştığı bankanın en uzun çalışma saatlerine sahip banka olduğunu söyledi. İsmini vermek istemeyen diğer stajyer, iyi paralar kazandıran bu stajlar sadece 10 hafta sürdüğü için birçok kişinin bu şartlara boyun eğdiğini anlattı. Buna göre Erhardt da yaptığı staj karşılığında ayda 2.700 sterlin kazanıyordu.

Londra'da yaşayan kardiyolog Doktor Aseem Malhotra, stajyer Erhardt'ın ölüm nedeni bilinmiyor olmasına rağmen uzun saatler boyunca çalışmak ve özellikle gece nöbetlerine kalmanın sağlık üzerinde büyük riskler yarattığı konusunda uyardı.

Erhardt'ın staj yaptığı Bank of America Merrill Lynch ise stajyerin ailesine başsağlığı dileğinde bulunup ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi sonucunu beklemek gerektiğini duyurdu. Banka, stajyerin uzun süre çalıştığı yorumları hakkında sessiz kalmayı tercih etti.