“Çocuk Babasının Yanına Gelince Durgunlaştı”

29 Mart 2013 Cuma | 10:06
Çocuk Babasının Yanına Gelince Durgunlaştı
Kıbrıs Town Houses

Duygu ALAN
İki kez tecavüz ettiği öz oğlu 7 yaşındaki Mustafa Diker’i konuşmaması için planlayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık Erol Diker, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Erol Diker’in komşuları ve iş arkadaşı mahkemede tanık kürsüsünde ifade verdi.
Mahkemede tanık olarak dinlenen Erol Diker’in komşusu Çilem Kaya, tanık kürsüsünde iddia makamının sorularını yanıtladığı esnada baygınlık geçirdi.

Kaya: Yürüyüşü değişmişti
Mahkemede tanıklık yapan komşusu Çilem Kaya, Mustafa Diker’in sanık Erol Diker’in yanına geldiği ilk zamanlarda hareketli bir çocuk olduğunu ancak bir süre sonra durgunlaştığını ve yürüyüşünün de değiştiğini söyledi.
Mustafa Diker’in yüzünde ve sol gözünde iki farklı zamanda darp izi gördüğünü söyleyen tanık Çilem Kaya, “Mustafa Diker, son zamanlarda çok durgunlaşmıştı, bizimle de konuşmuyordu. Yürüyüşü bile değişmişti. Sanki yürürken rahat değildi” dedi.
Tanık Çilem Kaya, Mustafa Diker’i bir kez de apartman içerisinde merdivenlerinde yüz üstü yatarken gördüğünü Mustafa’ya ‘neden orada yatıyorsun’ diye soruduğunda onun da ‘Canım sıkılıyor’ şeklinde cevap verdiğini ifade etti.
Çilem Kaya ayrıca, Erol Diker’in evinin hiçbir zaman kapanmayan giriş kapısının Mustafa Diker’in gelmesi ile birlikte bazı günler kapının kapandığını dile getirdi.
Tanık Kaya, Mustafa Diker’in kaybolduğunu üvey annesi Özlem Diker’den öğrendiğini, öldüğünü ise basından öğrendiğini söyledi.
Tanık Çilem Kaya, sanık Erol Diker’in Mustafa Diker kaybolduktan sonra mangal yaktığını sözlerine ekledi.

Sevindik: Mustafa son zamanlarda çok durgundu
Mahkemede tanık olarak ifade veren komşusu Cevriye Sevindik, Diker ailesi ile samimiyetinin olmadığını ancak küçük Mustafa’yı sık sık gördüğünü söyledi.
Cevriye Sevindik, Mustafa Diker’in Erol Diker’in yanına geldiği ilk zamanlarda sakin, yaramazlık yapmayan ve sevimli bir çocuk olduğunu, kaybolmadan kısa bir zaman önce de tavırlarının değiştiğini ve Mustafa’nın durgunlaştığını kaydetti.
Tanık Cevriye Sevindik, Mustafa Diker kaybolduktan sonra Erol Diker ve ailesinin mangal yaktığını söyledi.

Saygınsoy: Herkes Erol Diker’in rahatlığını konuştu
Erol Diker’in tutuklanmadan önce çalıştığı iş yerindeki müdür konumundaki iş arkadaşı Kemal Saygınsoy ise mahkemede, verdiği ifadede, Erol Diker’in 6 Nisan 2012 Cuma günü, 7 Nisan 2012 Cumartesi günü ve 10 Nisan 2012 salı günü işe geldiğini ancak, kendisinin izin vermesi ile pazartesi günü mesai bitiminden önce işten çıktığını kaydetti.
Saygınsoy ifadesinde şöyle dedi: “Erol Diker’in çocuğunun kaybolduğunu 8 Nisan 2012 tarihinde Pazar günü iş arkadaşımdan öğrendim. O da gazete okumuş.  Erol Diker, 9 Nisan 2012 tarihinde Pazartesi günü işe gelmedi. Erol 10 Nisan 2012 tarihinde Salı günü işe geldi. Ben de işe gelirken radyoda haber dinliyordum. Erol Diker’in rahat olduğundan bahsediliyordu. İşe gittiğimde O’nu yanıma çağırdım ve radyoda duydum herkes senin çok rahat olduğunu konuşuyormuş dedim ve çocuğunu araması için Erol Diker’e izin verdim.”

Facebook Comments