Çocuğu yaşındaki kızı alıkoydu

0
13
Çocuğu yaşındaki kızı alıkoydu

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından geçen gün CY700 plakalı araca düzenlenen operasyonda ele geçirilen 3 gram Bonzai türü uyuşturucu olayı ile ilgili gözaltına alınan araç sürücüsü zanlı Süleyman Bulut’un 11 Ağustos tarihinde de 15 yaşındaki bir kız çocuğunu alıkoyduğu ve aracıyla Girney’e götürdüğü öğrenildi.
“Uyuşturucu madde tasarrufu” ve “13 yaşından büyük, 16 yaşından küçük kızı alıkoyma” suçlamalarıyla dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılan zanlı 3 ay süre ile Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Suç dosyası kabarık
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekiplerince zanlı Süleyman Bulut yönetimindeki CY700 plakalı araçta 12 Ağustos 2013 tarihinde akşam saatlerinde operasyon düzenlendi.
Polis ekipleri tarafından söz konusu araçta yapılan aramada, şoför koltuğunun arasına gizlenmiş, bir paket ağzı açık vaziyette Bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi.
Söz konusu madde kanıt olarak alındı. Araç sürücüsü Süleyman Bulut ise soruşturma maksatlı gözaltına alındı.
Zanlıdan yapılan polis sorgusunda, Süleyman Bulut, söz konusu Bonzai türü uyuşturucu maddeyi KKTC’de bir Rum vatandaşından satın aldığını söyledi.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde 13 Ağustos 2013 tarihinde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Bulut hakkında 3 gün tutukluluk temin edildi.
Zanlı polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yürüten polis, zanlının ayrıca 11 Ağustos tarihinde de 15 yaşındaki bir kız çocuğunu alıkoyduğu ve aracıyla Girne’ye götürerek “13 yaşından büyük, 16 yaşından küçük kızı alıkoyma” suçunu işlediğini söyledi.

Cezaevine gönderildi
Polis, KKTC vatandaşı zanlının, benzeri sabıkaları olduğunu ve bu yıla ait uyuşturucu davası bulunduğunu söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının davalarının ciddiyetine vurgu yaparak, yargılanıncaya değin 3 ayı geçmeyen bir süre Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasına emir verdi.