En Üst

01 Mayıs 2017

Çin’den partilere gösteriş yasağı

Çin’den partilere gösteriş yasağı
Haber İçi Üst

Çin yönetimi, yolsuzlukla mücadele ve tutumluluğu teşvik faaliyetleri çerçevesinde gösterişli hükümet ve Komünist Parti binalarının inşa edilmesine son verme kararı aldı.

Vuhan kentinde incelemelerde bulunan Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, “Vatandaşa hizmet eden binalar gördüğümde memnun oluyorum. Ancak gösterişli idare binaları gördüğümde kendimi kötü hissediyorum” dedi.

ZİYAFETLERE İZİN YOK
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping göreve geldiğinden bu yana yöneticilerden alçak gönüllü davranmalarını istiyor. Lüks otomobiller ve gösterişli ziyafet ve yemeklere izin verilmiyor.

KOMÜNİST PARTİ'DE ARINMA
Komünist Parti’nin 80 milyon dolayında üyesi Haziran ayından bu yana “tepeden tırnağa temizliğin hedeflendiği bir eğitim kampanyası”ndan geçiriliyor.

“Eski yöneticilerin isimlerinin karıştığı yolsuzluk, görevi kötüye kullanma ya da seks skandallarının partiyi yıprattığına” dikkat çekiliyor. Parti kadrolarının özeleştirel hareket etmeleri ve kitlelerin sorunlarına kulak vermeleri isteniyor.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, “Şekilcilik, bürokrasi, keyif düşkünlüğü ve lüks savurganlık” olarak tanımladığı davranışları sert şekilde eleştirmişti.

'KİTLE PARTİSİ' HEDEFİ
Şi Cinping, kampanya kapsamında Komünist Parti’nin “kitle çizgisi” anlayışını canlandırmayı amaçlıyor. Sözkonusu program, “ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek amacıyla parti kadrolarının halka daha yakın olmasını” öngörüyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King