Cihangir’de hedef, kupa finali ve ilk 5

2 Ağustos 2013 Cuma | 12:32
Cihangir’de hedef
Kıbrıs Town Houses

İKİ HAFTADIR ANTRENMAN YAPIYORLAR… Teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün yönetiminde yaklaşık 2 haftadır antrenmanlarını sürdüren Mesarya ekibi Cihangir, stadın bakımda olması nedeniyle resmi sezon açılışını dün antrenman sahasında yaptı

BAŞKAN HEDEFLERİNİ AÇIKLADI… Cihangir Başkanı Aytaç Karavezirler, sezon açılışı öncesinde yapmış olduğu açıklamada bu sezon hedeflerinin kupa finali oynamak ve ligi ilk 5 içinde bitirmek olduğunu vurguladı

Okan KARADEMİR

Süper Lig ekiplerinden Cihangir 2013-2014 futbol sezonu resmi açılışını dün yaparak yeni sezona resmen merhaba dedi.
Teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün ve yardımcısı Uğur Çorba yönetiminde yaklaşık 2 haftadır antrenmanlarını sürdüren Mesarya ekibi stadın bakımda olması nedeniyle resmi sezon açılışını dün antrenman sahasında gerçekleştirdi.
Sezona açılışına U15, U19 ve A takım oyuncuları ile birlikte, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler, yönetim, teknik heyet ve taraftarlarda katıldı.
Sezon açılışı öncesinde kısa bir konuşma yapan Cihangir Başkanı Aytaç Karavezirler, yeni sezonun hayırlı olmasını dilerken, teknik heyet ve futbolculara başarılar diledi.
Toplu fotoğraf çekiminin ardından ise kurban ve pasta kesilerek açılışa katılan 20 futbolcu teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün ve yardımcısı Uğur Çorba nezaretinde kuvvete yönelik dayanıklılık antrenmanı yaptı.

Hedef kupa finali ve ilk 5
Cihangir Başkanı Aytaç Karavezirler, dün gerçekleşen sezon açılışı öncesinde gazetemize yapmış olduğu açıklamada az ve öz konuşarak hedeflerinin bu sezon kupa finali oynamak ve ligi ilk 5 içinde bitirmek olduğunu vurguladı.
Karavezirler, “Takımdan giden oyuncuların yerine yaptığımız takviyelerle daha da güçlendik. Genç ve dinamik bir takımımız var. Belirlediğimiz hedeflere sıkı bir şekilde çalışarak ulaşacağız” dedi.

Transferde öncelik kaleci ve yabancı
Teknik direktör Mehmet Ali Özgürgün de dün yapılan sezon açılışı öncesinde transfer konusunda konuşarak, transfer çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Tecrübeli teknik adam şu an da önceliklerinin kaleci ve ikinci yabancı oyuncu olduğunu dile getirirken, birkaç oyuncu ile görüşmelerinin sürdüğünü ve denemeye alacaklarını belirtti.
Özgürgün yapacakları hazırlık maçları ile de eksik gördükleri noktalara gerekirse transfer yapabileceklerini açıkladı.

Yeniler açılışta
Cihangir’in bu sezon kadrosuna kattığı, Hamitköy’den Nazım, Serdarlı’dan Mete ve Geçitkale’den Burak açılışta yer aldı. 
Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında Cihangir forması giyen ve sakatlandıktan sonra ülkesine dönen Kamerunlu oyuncusu Etheme de yeniden Cihangir’e döndü ve resmi açılışa katıldı.

Tek eksik Celal
Cihangir’in serbest transfer hakkı ile Hamitköy’den kadrosuna kattığı Celal Habeşoğlu, bademcik ameliyatı olması nedeniyle açılışa katılmadı. Celal önümüzdeki hafta takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

4 hazırlık maçı var
Lacivert-kırmızılılar sezon öncesi çalışmaları kapsamında 4 hazırlık maçı yapacak.
7 Ağustos’ta Süper Lig ekibi Yenicami ile karşılaşacak olan Cihangir, 10 Ağustos’ta 1. Lig ekibi Baf Ülkü Yurdu, 10 Ağustos’ta yine Yenicami ve 14 Ağustos’ta da Süper Lig ekibi Gençlik Gücü ile karşılaşacak.

 

Fotoğraflar: Mustafa SENAL