“Çığır” açan proje

83
yenicami

Yenicami çağın ihtiyaçlarına uygun olarak yapacağı “Spor Kompleksi”ni dün düzenlediği basın toplantısında tanıttı

 KKTC’DE İLK OLACAK:

KKTC’de ilk kez çığır açacak bir proje olan Yenicami Spor Kompleksi’nde, kulüp binası, akademi binası, ölçüm laboratuarı, basın merkezi, kamp binası, sosyal tesisler, fitness merkezi, spa merkezi, çim, sentetik ve halı saha, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, olimpik yüzme havuzu ve çok amaçlı spor salonları yer alacak

 HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA İLERLİYORUZ

Yenicami Ağdelen Kulübü Başkanı Kaan Kaner basın toplantısında, “Kulübün hedef yükseltmesi gerekiyor. Buna inanarak sürekli gelişen, başarılar üreten bir misyon üstlendik. Bu hedefler doğrultusunda tam teşekküllü spor kompleksi için harekete geçtik.” Şeklinde konuştu

 2018’DE TEMEL ATILACAK:

Yenicami Spor Kompleksi’nin temelinin 2018 yılı ortalarında atılacağı belirtilirken, basın toplantısında Serhat Kotak “Yenicami Akademi”, Evrim Hıncal “Yenicami dijital yayınlar”, Yüksek Mimar Safiye Özaltıner “Proje” ve Mehmet Saydam da “Mali” konular hakkında bilgiler verdiler

 

Tonguç KOTAK

 

Başkentin köklü kulüplerinden Yenicami, çağın ihtiyaçlarına uygun olarak yapacağı “Spor Kompleksi”ni dün düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

Süper Lig’de adım adım şampiyonluğa giden Yenicami, inşa edeceği “Spor Kompleksi” ile ilgili dün bir basın toplantısı düzenledi.

Golden Tulip Hotel’de gerçekleşen basın toplantısına Yenicami Başkanı Kaan Kaner, yönetim kurulu üyeleri Serhat Kotak, Mehmet Saydam, Evrim Hıncal ile birlikte proje sorumlusu Yüksek Mimar Safiye Özaltıner ve siyah beyazlıların yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Dev tesis kurulacak

Yenicami, Lefkoşa Metehan bölgesinde 30 dönüm arazi üzerine, çok amaçlı, çağdaş bir spor kompleksi inşa edecek. UBP-DP hükümeti tarafından 49 yıllığına verilen arazi kuzey ve güney olmak üzere iki kampüsten oluşacak.

Yenicami Spor Kompleksi içerisinde kulüp binası, akademi binası, ölçüm laboratuarı, basın merkezi, kamp binası, sosyal tesisler, fitness merkezi, spa merkezi, çim, sentetik ve halı saha, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, olimpik yüzme havuzu ve çok amaçlı spor salonları yer alacak.

 

Bu bir ilk

Yenicami Kulübü Başkanı Kaan Kaner basın toplantısında yaptığı konuşmada bu projenin KKTC’de bir ilk olduğunu belirtti. Kaner, “Tarihinde bir çok başarısı olan kulübümüzün başkanlığını devraldığımızda kupalar kaldırmanın yanında kulübün hedef yükseltmesi gerektiğine inanarak, öncü, sürekli gelişen, başarılar üreten, hocalar yetiştiren, gençliğe ve özkaynak yaratılmasına öncelik veren bir misyon üslendik. Bu misyon ve hedefler doğrultusunda bir eylem planı hazırladık. Bunu bugün hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Tam teşekküllü spor kompleksi de bu eylem planının bir parçasıdır. Bu arada bizlere destek olan devlet yetkililerine de teşekkür ederim. Bu proje ile Yenicami camiası ve Kıbrıs Türk sporuna bir ilk yaşatıyoruz.”dedi.

 

Özaltıner bilgi verdi

Tesisin sunumunu Yenicami Yönetim Kurulu üyesi ve avam projenin mimarı olan Yüksek Mimar Safiye Özaltıner yaptı. Özaltıner tarafından yapılan sunumda tesisin detayları hakkında geniş bilgiler verdi. Özaltıner, “30 dönüm üzerine yerleşecek komplekste, kapalı ve açık alanlar ile KKTC’nin en modern spor tesisi kurulacak” dedi.

 

Akademimiz çalışıyor

Yenicami Yönetim Kurulu üyesi ve Akademi Sorumlusu Serhat Kotak da basın toplantısında yaptığı açıklamada alt yapıda neler yaptıklarını açıkladı. Kotak, insana yatırım ve öz kaynak yaratmak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, “hedefimiz iyi insan ve sporcu yetiştirmektir. Kulüp olarak tüm ülkeyi gezerek yetenek seçimi yaptık. Halen 200 üzerinde öğrenci YAK Akademisi’nde yer alıyor. 6 yılda U14 ve U15 Ligleri’nde 6 final ve 5 şampiyonluk kazandık. 4 ayrı antrenör ile çalıştık. Pek çok 12 yaş altı turnuvasına katıldık. Bizler burada sporcu yanında teknik adam da yetiştirmekteyiz. A2 Ligi’nde 2014-2015 ve 2015 – 2016 sezonlarında 2 defa üst üste şampiyon olduk. Yetiştirdiğimiz oyuncular üst seviyelere çıkarak tüm takımlara katkı koymaktadırlar. Akademi’den yetişen teknik adamlar A takımı yönetmekte. Son 2 yıldır A takım teknik yönetimini Akademi’den yetişen kişiler yapmaktadır, Sedat Devecioğlu 2010 yılında ilk U14 ligi şampiyonluğu Yenicami ile yaşadı. Toplam 101 lisanslı oyuncumuz var. Şu anda liglerde kiralık olarak 31 oyuncumuz diğer takımlarda görev yapmaktadır. En önemlisi de 18 lisanslı oyuncumuz daha iyi yetişmek adına Türkiye kulüplerine giderek orada futbol yaşantılarını devam ettirmektedirler.”dedi.

 

Web sayfamız hizmette

Siyah beyazlı kulübün diğer yöneticisi Evrim Hıncal ise bu önemli projede Lefkoşa Belediyesi ile birlikte kavşak yarışma projesi açıyoruz. Lefkoşa Türk Belediyesi’ne başvuracağız. Bu arada Yenicami Kulübü’nün resmi web sayfasını da hayata geçirdik. Kulübümüzün vizyonunu daha da ileriye taşıyacak projelere de devam edeceğiz.” dedi.

 

Proje yatırımcıları cezbediyor

Yenicami Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Saydam da projenin önemli yatırımcıların ilgisini çektiğini belirterek şunları söyledi: “Yenicami’nin geleceği açısından ekonomisini de iyi duruma getirecek bir projedir. Bu proje sürdürülebilir bir yapının en önemli göstergesidir. Yenicami Spor Kompleksi spor ile yatırımcıları bir araya getirecektir. Bu olaya yatırım yapacak isimlerle de görüşmelerimiz devam ediyor. Bu olayda Yenicami’yi ekonomik sıkıntı çekmeden ve en önemlisi de yatırımcıyı heyecanlandıracak bir yapıyı onlara sunacağız. Hedefimiz 2018 ortalarında temeli atmaktır.” diye konuştu.