En Üst

30 Nisan 2017

Çiftçiler Birliği, Hükümete Tepkililer

Çiftçiler Birliği, Hükümete Tepkililer
Haber İçi Üst

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, hasat dönemi başlamasına karşın, Mazot Desteği ve Doğrudan Gelir Desteğinin ödenmediğini, ayrıca tahıl fiyatlarının belirlenmediğini ifade ederek bu duruma tepki gösterdi.

Çiftçiler Birliği Başkanı Alican Kabakçı yaptığı yazılı açıklamada, ülke çiftçisi, hayvancısı, patates, narenciye ve sebze üreticisinin serbest piyasa ekonomisinin çarkları arasında ezilmekte olduğunu, buna karşın Tarım ve  Ekonomi Bakanları’nın ortada olmadığını ileri sürdü.

Biçerdöverler hasada başlamasına karşın, Mazot desteği ve Doğrudan Gelir Desteği’nin ödenmediğini, tahıl fiyatlarının ise  meçhul olduğunu savunan Kabakçı “Hükümet ettiğinizi ülkeyi kalkındırdığınızı savunuyorsunuz.Yazıklar olsun bir kez değil bin kez yazıklar olsun. Bugün artık günışığına çıkmıştır. Siz sayın idareciler daha fazla idare edemeyeceksiniz. Sizler artık bu tarım kesiminde çalışan insanlarımızın gönüllerinde yoksunuz” ifadelerine yer verdi.

“Arpanın fiyatı bu yıl net 0,65 kr. Olsun; Mazot Desteği ödensin; Doğrudan Gelir Desteği ödensin; 15 kg Gübre ekim dönemi Doğrudan Girdi desteği olarak çiftçiye verilsin; Kuraklık bölgeleri derhal açıklansın” yönünde talepte bulunduklarını ifade eden Kabakçı, “Bunları istemek bu ülkede suç oldu. Bunları 8000 çiftçi ailesi adına talep etmek siyaset oldu. Bunları söylemek açıkgözlük oldu. Bunları söylemekle paraya pula doymayan çiftçiler olduk” ifadelerine yer verdi.

Kabakçı açıklamasının sonunda  Hükümeti, köylü, üretici ve çiftçiyle alay etmekle suçladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King