Çetinkaya’da bu kez seçim var

18
Çetinkaya’da bu kez seçim var

 Şampiyon tamamlanan sezonun ardından Ömer Arhun’un başkanlığa devam etmeme kararı alması sonrası Çetinkaya’da adaylık, krizi doğurdu. Tam 6 kez toplanan genel kurulda başkanlığa adaylık müracaatı çıkmadı ve en sonunda iki isim aday oldu

 Çetinkaya’da yapılan tüm uğraşlara rağmen başkan adayı bulunamadı ancak bir anda iki isim aday çıktı. Sarı-kırmızılılarda bu akşam saat 19.30’da başlayacak genel kurulda Ferhan Hıdıroğlu ile Sonat Altuğ başkanlık için yarışacak

Süper Lig’de son iki sezonun şampiyonu Çetinkaya bu akşam başkanını seçiyor. Kulüp başkanı Ömer Arhun’un yeni sezon öncesi görevine devam etmeme kararı almasından sonra başlayan genel kurul sürecinde aday çıkmaması nedeniyle krize döndü. Kulübün tüzüğünde başkan adaylığı için yapılacak genel kurul kısıtlaması olmamasına rağmen Dernekler Yasası’nda 5 genel kuruldan sonra futbol kulüplerinin yönetiminin kaymakamlığa devredilmesi şeklinde bir madde olması efsane kulübü bu noktaya getirdi.
Tam 6 kez toplanan genel kurulda başkan adayı bulamayan Çetinkaya’da yapılan tüm girişimler sonuçsuz kalmıştı.
Geçtiğimiz hafta yapılan genel kurula kadar başkan adayı çıkmayan Çetinkaya’da divan başkanlığını yapan Cemal Bulutoğluları’nın futbol “A” takımını toplantıya çağırarak başkan seçilene kadar sorumluluğu üstlenme kararı alması ile birlikte başkanlık için adaylık müracaatında bulunan da oldu.
Çetinkaya’da geçmişte aktif görevlerde bulunmuş, yöneticilik yapmış iki genç isim Ferhan Hıdıroğlu ile Sonat Altuğ başkanlık için resmi adaylık müracaatında bulunmuşlardı.
Sarı-kırmızılı takımın Lefkoşa’daki tarihi hisarlarında yer alan kulüp binasında bu akşam saat 19.30’da başlayacak seçimli genel kurul sonunda Ferhan Hıdıroğlu veya Sonat Altuğ, Çetinkaya’nın başkanı olacak.