Cengiz siyasi partileri eleştirdi

0
Cengiz siyasi partileri eleştirdi

Zehra Cengiz, meclisteki siyasi partileri “düzen partisi” olarak niteleyerek, “4-5 sermaye sahibine teslim olmuş parti ile LTB düze çıkarılamaz” dedi.

KSP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Cengiz, seçmenlere, “Oy kullanırken, düzen partilerinin ülkeyi yönetirken neler yaptıklarını hatırlayın” çağrısında bulundu.

Cengiz, kıdem tazminatlarını kaldırmak için meclise yasa sunan partilerin geçmiste Telekomünikasyon Dairesi’nin ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (Kıb-Tek) özelleştirilmesi için de yasa geçirdiğini; bu partilerin Anayasa’daki açık hükümlere rağmen, özel sektördeki işçilerin sendikalaşmasını ve örgütlenmesini engellediğini de ileri sürdü.

Zehra Cengiz, “Düzen partileri, emeklilik yaşını ‘mezarda emekliliğe’ kadar yükseltti” diyerek şunları kaydetti:

“Düzen partileri üç yıldır, vergileri, yakıt ve elektriği yüzde yüzden fazla artırırken asgari ücrete neredeyse hiç artış yapmadı. Kısa vadeli menfaatler için bu partilere oy verirseniz bilin ki hala hazırda diğer yerel yönetimlerde olduğu gibi LTB’yi derebeyi gibi yönetecekler; çalışanın ve halkın yönetime katılımını reddederek, halkın isteklerinin tersine belediyeyi tıpkı diğer belediyelerde olduğu gibi taşeronlarla yönetmeye devam edecekler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here