En Üst

22 Temmuz 2017

Haber Üst

“Çav Bella” Mağusa’dan yükseldi

Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

 Salamis Antik Tiyatro’nun büyüleyici atmosferinde sahne alan Balkan müziğinin önemli ismi Goran Bregovic, düğün ve cenaze orkestrası ile birlikte, 9 yıl aradan sonra yine festival seyircisiyle buluştu
ZAZ konseri ile açılan 17. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, yine bir dünya yıldızını daha ağırladı. Balkan müziğinin dev ismi Goran Bregovic Salamis antik Tiyatro’da hayranları ile buluştu.
5 bin kişilik seyirciyi de büyük bir koroya dönüştüren Goran Bregoviç özellikle Türkçe’ye çevrilen şarkılarını seslendirirken, Kalaşnikov ve Çav Bella şarklarında seyirciyi coşturdu
Oldukça yoğun bir kalabalığın katıldığı gecede Brogovic muhteşem müzikleriyle adeta konukları büyüledi. Konser sonunda “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” sloganlarıyla konuklar gezi parkına destek verdi.
Konser bitiminde Goran Bregovic’e adamızdaki bu güzel konserinden dolayı çiçek takdim edildi.
Bu yıl 17 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen 17. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali kapsamında, 27 Haziran’da İnce Saz Grubu, 1 Temmuz’da Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer, 4 Temmuz’da Rojas Ve Rodriguez” Flamenko Topluluğu, 9 Temmuz’da Luz Casal, 11 Temmuz’da yerli gruplarımızdan  Erkan Erzurumlu ve Grubu, 15 Temmuz’da Natalie Cole konseri yer alacak.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App