Çalıp çalıp sattılar

0
20
Çalıp çalıp sattılar

Lefkoşa’da bir evden su dalgıcı, kaynak makinesi ve araç aküsü çaldıkları gerekçesi ile önceki gün gözaltına alınan zanlılar Gürel Ecerer ve Cem Derviş Doğu, hakkındaki tutukluluk süresi mahkeme emri ile 5 gün daha uzatıldı.
Polis, Lefkoşa’da meydana gelen benzer hırsızlık olayları ile zanlıların bağlantısının olup olmadığını araştırıyor.

Benzer suçlarla bağlantıları araştırılıyor
Hırsızlık zanlıları Gürel Ecerer ve Cem Derviş Doğu dün ek tutukluluk talebi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede ifade veren polis memuru, zanlıların Lefkoşa’da bulunan bir evden su dalgıcı, kaynak makinesi ve araç aküsü çalınması olayı ile ilgili geçen gün şüpheli olarak gözaltına alındığını ancak zanlılardan yapılan sorguda, her ikisinin de polise gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiklerini açıkladı.
Polis, söz konusu çalınan eşyaların zanlılar tarafından Haspolat’ta faaliyet gösteren bir işletmeye para karşılığında satıldığının tespit edildiğini belirtti.
Zanlılar hakkındaki soruşturmanın henüz devam ettiğini ifade eden polis, Haspolat’taki söz konusu işletmeye zanlılar tarafından daha önce de benzer eşyaların satıldığının tespit edildiğini ve bu eşyaların çalıntı mal olup olmadığının araştırıldığını söyledi.

5 gün daha poliste tutuklu kalacaklar
Polis, her iki zanlının da bu aşamada serbest kalmaları halinde soruşturmayı olumsuz etkileyebileceklerini söyleyerek, poliste 5 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.
Mahkeme, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın henüz devam ettiğine değinerek, her iki zanlının da soruşturma maksatlı 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.