Çaldıkları para ile cep telefonu aldılar

46
Çaldıkları para ile cep telefonu aldılar

Duygu ALAN
Lefkoşa’da Çağlayan bölgesinde ikamet eden Nazan Batural’ın evine misafir olarak gittikleri sırada evin yatak odasındaki çekmeceden 3 bin Euro ve 600 TL nakit para çaldıkları gerekçesi ile iki kardeş Beria Ilıkkan ile Talat Yapıcı tutuklandı.
İddiaya göre, Beria Ilıkkan ve kardeşi Talat Yapıcı, önceki gün misafir olarak gittikleri Nazan Batural’ın evinin yatak odasında bulunan çekmecede muhafaza edilen 3 bin Euro ve 600 TL nakit parayı çaldı.
Batural’ın hırsızlık olayını polise bildirmesi üzere yürütülen soruşturmada, zanlılar Beria Ilıkkan ile Talat Yapıcı, aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek soruşturma maksatlı gözaltına alındı.

Cep telefonu aldılar
Polisten edinilen bilgiye göre, zanlılar çaldıkları paranın bir kısmı ile birer tane cep telefonu satın aldı.
Soruşturma kapsamında, Beria Ilıkkan ile Talat Yapıcı’nın tasarrufunda 645 Euro ve söz konusu evden çaldıkları para ile satın aldıkları 2 adet cep telefonu bulunarak, kanıt olarak alındı.

Polis: Zanlılar gönüllü ifade verdi
Hırsızlık zanlısı kardeşler Beria Ilıkkan ve Talat Yapıcı, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkemede ifade veren polis, soruşturmanın devam ettiğini ve halen alınması gereken ifadeler ve aranan kanıtlar olduğunu belirtti.
Polis, her iki zanlıdan da gönüllü ifade temin edildiğini ancak zanlılardan alınan gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibi için zamana ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
Polis, soruşturma maksatlı zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, soruşturmanın henüz tamamlanmadığına dikkat çekerek bu aşamada her iki zanlının da soruşturma amaçlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.