Çaldığı telefon onu yakalattı

19 Ağustos 2017 Cumartesi | 11:50

Temmuz ayında Alsancak’ta bir eve girerek cep telefonu ve tablet çalan Ediz Belli, aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Kıbrıs Town Houses

 

Devrim DEMİR

Alsancak’ta 9 Temmuz 2017 tarihinde İngiliz vatandaşı bir kadına ait eve girerek bir cep telefonu ve bir tablet çaldığı tespit edilen, 37 yaşındaki Ediz Belli aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Belli, çaldığı cep telefonunun Girne’de bir cep telefonu dükkânına satan Belli, daha sonra cep telefonunun başka bir şahıs tarafından, satın alınıp kullanılması üzerine yakayı ele verdi.

Cep telefonu şirketleriyle bağlantıya geçen Lapta Polisi, çalıntı telefonu satın alan kişiye, ardından cep telefonu dükkânına ve son olarak da zanlıya ulaştı.

Zanlı Ediz Belli aleyhindeki tutukluluk süresi dün dolarken, teminat talebiyle dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazan Aksun, Belli’nin yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi, KKTC Vatandaşı 1 kefilin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi ile serbest bırakılmasına karar verdi.

 

Belli, suçunu kabul etti

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Güneş, zanlı Ediz Belli’nin “ikametgâhtan sirkat” suçundan tutuklandığını kaydetti.

Zanlının suçunu kabul ettiği kaydeden Güneş, evden çaldığı bir adet 358 839 060 443 727 seri numaralı tableti de, ismini hatırlayamadığı bir dükkâna sattığını beyan ettiğini söyledi.

Soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Güneş, zanlının yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.