En Üst

27 Nisan 2017

Çakıcı: Küçük Lolipopunu Kaybetmiş Çocuk Gibi

Çakıcı: Küçük Lolipopunu Kaybetmiş Çocuk Gibi
Haber İçi Üst

Çakıcı, İrsen Küçük’ün “lolipopunu kaybetmiş çocuk gibi” olduğunu öne sürdü.Meclis’te hükümet programıyla ilgili görüşme sırasında konuşan Çakıcı, UBP’ye hitaben “Karpuz gibi bölünmüş, kabak çıkmış, hükümetten atılmış, çökmüş bir partisiniz. Halka bunu doğru anlatın” dedi.

28 Temmuz’da UBP’nin tarihin en büyük yenilgisini alacağını, halkın artık korkmadığını, en uzun kurultayla halkın oyalandığını savunan Mehmet Çakıcı, geçmişte halk ve esnaf kan ağlarken bakanların devlet olanaklarını savurganlıkla kullandığını; bugün ise bakanların kendi araçlarıyla fuara gittiğini, vatandaş aradığında bakanlara ulaşabildiğini söyledi.

Yeni bakanlardan beklentilerinin ülkenin 40 günde iyi bir seçime hazırlanması, var olan haksızlıklarla ilgili dosyalar oluşturulması olduğunu ifade eden Çakıcı, “Yıkılacak olan statükonun duvarlarıdır” dedi.

“UBP BAKANLIKLARI YAKIP YIKARAK ÇIKTI”

Çakıcı, UBP’nin bakanlıkları yakıp yıkarak çıktığını savundu.

UBP’li eski bakanların yeni bakanlarla el sıkışıp devir yapmamasını eleştiren Mehmet Çakıcı, KKTC pasaportu kullanımı zorunluluğunun da, yurt dışına açılmak isteyen iş adamları için doğru olmadığını söyledi.

Çakıcı, İrsen Küçük’ün talimatı yüzünden Din İşleri Başkanı’nın Güney Kıbrıs’a gelen Papa’yla görüşemediğini; UBP’nin vizyonunun bu olduğunu savundu.

Necati Şaşmaz’ın kültür ataşeliğinin kaldırılması konusunda da Çakıcı, “neden bizim insanımız yararlanmasın” diyerek yarım yamalak işlerle ülke yönetilmeye çalışıldığını ileri sürdü.

TDP Genel Bakanı Çakıcı, UBP hükümetinin yerli üretimi de desteklemediğini belirterek üreticiyi mahvettiğini savundu.

UBP hükümeti döneminde ülkede sosyal adaletin bozulduğunu dile getiren Çakıcı, alınan kararlara halkın rahatlamaya başladığını belirtti.

Çakıcı, mecliste 13 saatlik konuşmasını anımsatarak, “60 bin özel sektör çalışanının haklarının budanmasına karşı yaptım o konuşmayı, doğru hatırlayalım, doğru konuşalım” dedi.

Mehmet Çakıcı’dan sonra UBP Milletvekili Turgay Avcı söz aldı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King