Çakıcı: Hep beraber ileriye gideceğiz

0
17
Çakıcı: Hep beraber ileriye gideceğiz

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, İskele ve Güzelyurt bölgelerinden gelen TDP’lilerin İnönü Meydanı’nda toplanmasının ardından başlayan miting, aday tanıtımları ve konuşmalarla devam etti. Mitingde yerli gruplardan SOS sahne aldı.

Çakıcı’nın hedefinde CTP-BG vardı…
Mitingde konuşma yapan Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın hedefinde Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) vardı.  Çakıcı, CTP-BG’nin önceki gün gerçekleşen mitinginde TDP’yi eleştirdiğini söyledi ve şu şekilde konuştu:
“CTP-BG’nin İnönü Meydanı’nda yaptığı mitingde konuşan Yorgancıoğlu, bizim kendilerine çamur atmaya çalıştığımızı söyledi. Kendisine sol diyen bir parti bel altı vurarak TDP’yi yıpratmaya çalışıyor. Biz doğruları söyleyen bir partiyiz. CTP-BG, LAÜ’de sendikalaşmaya çalışan profesörleri dışarı attı. İskele’deki orman arazisini peşkeş çekti. Tarihin en büyük bütçe açığını yarattı. Emekli Sandığı’nı batırdı. UBP KTHY mağdurlarına terörist dedi ve LTB’yi batırdı. DP-UG ise önceki gün yaptığı eylemde sağlık sistemini eleştirdi. Ancak yıllarca Sağlık Bakanlığı yapan Ahmet Kaşif DP-UG’den aday oldu.”

“Projesi olan tek parti TDP”
Ülke ile ilgili tek proje ve programı olan partinin TDP olduğunu kaydeden Çakıcı, TDP’nin önerisi olan tek parti olduğunu başa geldiklerinde faiz yasasını kaldıracaklarını belirtti. Mazbata mağdurlarının hapis yatmayacağını da kaydeden Çakıcı, profesyonel askerliğin geleceğini, bedelli askerlikten gelecek para ile gençler için istihdam alanı yaratılacağını ifade etti.

“Geri gitmek yok ileri gideceğiz”
Çakıcı konuşmasında Kıbrıs Türk halkına çağrıda bulunarak “Geriye gitmek yok, hep birlikte ileri gideceğiz” dedi ve şu şekilde konuştu:
“Kıbrıs Tük halkının aydın insanları, para için burada olmayanlar satılık olmayan oylar yürüyün. Artık boyun eğmek yok. Artık susma zamanı değil konuşma zamanı. Kıbrıs Türk halkının onurlu insanları İnönü Meydanı’nı böyle insanlar hak eder. Artık ayağa kalkma zamanı. Bu parti gençlerin partisi.”

Özyiğit: Yağma düzenine son vermenin zamanı geldi
Toplumcu Demokrasi partisi Genel Sekreteri Cemal Özyiğit konuşmasına halkı selamlamakla başladı. “Yağma düzenine son vermenin zamanı geldi” diyen Özyiğit şu şekilde konuştu:
“Bunca yıl boyun eğilen paketlerin paketlenmesi zamanı geldi. Biz torunlarımızın bu ülkede doğup büyümesini istiyoruz. Yurt dışında okuyan öğrencilerimizin okul bittikten sonra ülkelerine dönmelerini istiyoruz. Sözlerime bu meydana adı verilen İnönü’nün sözü ile devam etmek istiyorum. ‘Namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça bu ülke ayağa kalkamaz.’ Şimdi hesap sorma zamanı.”

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı projesi olan tek partinin TDP olduğunu söyledi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 28 Temmuz genel seçimleri öncesinde son mitingini Lefkoşa İnönü Meydanı’nda gerçekleştirdi

 

Fotoğraflar: Bertuğ TOPAL