Bülent Uygun istifa etti

24 Mayıs 2013 Cuma | 21:20
Bülent Uygun istifa etti
Kıbrıs Town Houses

Devre arası takımın başına gelen ve 1 yılı opsiyonlu 1,5 yıllık sözleşme imzalayan Uygun'un, yeni sezon öncesi anlaşmaya varamayınca görevi bıraktığı bildirildi. Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Bülent Uygun ile sözleşmelerinin bittiğini belirterek, "Yarım devre için anlaşmaya varmıştık ve 1 yıllık opsiyon vardı. Şu anda net bir şey konuşmak istemiyorum ama zaten sözleşmemiz bitmişti. Kendisi her zaman görüşeceğimiz bir kardeşimiz, gelişmeleri daha sonra değerlendireceğiz" yorumunu yaptı.

Yaprak Dökümü

Spor Toto Süper Lig'de 2012-13 sezonu biter bitmez teknik direktör istifaları gündeme damga vurdu.

Uygun'un istifasından önce Süper Lig ekipleriden Yılmaz Vural Elazığspor'dan, Rıza Çalımbay Sivasspor'dan, Fuat Çapa Gençlerbirliği'nden, Samet Aybaba Beşiktaş'taki görevlerinden ayrılırken, Süper Lig'e veda eden Orduspor'un tecrübeli çalıştırıcısı Cevat Güler de görevinden istifa etmişti.

BÜLENT UYGUN'DAN GAZİANTEP'E TEŞEKKÜR

Gaziantepspor ile yollarını ayıran teknik direktör Bülent Uygun, "Vatanımızda GAZİ ünvanını almış bu şehrimizde görev almaktan onur ve gurur duydum" dedi. Bülent Uygun, avukatı Savaş Adalet aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı. Uygun'un açıklaması şöyle;
"Sevgili Gaziantepsporlular, Öncelikle vatanımızda GAZİ ünvanını almış bu şehrimizde görev almaktan onur ve gurur duydum. Bu zor günlerde bize güvenini esirgemeyen sayın Vali'mize, değerli Belediye Başkanlarımız ve siyasilerimize, sevgili cefakar taraftar gruplarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Ayrıca başta Başkanımız İbrahim Kızıl olmak üzere tüm yönetimimize vermiş oldukları destekten dolayı saygılarımı sunarım. Tüm spor kamuoyunun bildiği üzere, adeta ateşten gömlek giyerek görev aldığım bu dönemde topladığımız puanlarla Gaziantepspor'umuzu iyi bir yere taşıdık. Göreve gelirken inanmıştık. Bu inançla beraber, bize inanan futbolcu kardeşlerimizi de göstermiş oldukları mücadeleden dolay tebrik ediyorum. İleride tekrar görev almaktan gurur duyacağım bu takımda inşallah tekrar görüşmek dileğimi en içten duygularımla paylaşmak istiyorum. Hakkınızı helal edin, unutmayalım ki, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın söylediği gibi