“Bu adam beni öldürecek”

175
“Bu adam beni öldürecek”

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde Marmara Sokak’ta ikamet eden Murat-Rukiye Gürcan çifti arasında önceki gece çıkan tartışma büyüdü ve Rukiye Gürcan eşi tarafından öldüresiye dövüldü.
Başından ve vücudunun muhtelif yerlerinden yaralanan Rukiye Gürcan, polis tarafından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
Kanlar içerisinde hastaneye götürülen Rukiye Gürcan’ın başına 5 dikiş atıldı.
Murat Gürcan ise gözaltına alınarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.

“Yıllarca çocuğum için sustum”
Rukiye Gürcan, yaşanan tatsız olayı Havadis’e anlattı. Rukiye Gürcan, 14 yıllık evli olduğu eşi Murat Gürcan’ın yıllardır kendisine eziyet ettiğini, son zamanlarda da şiddet uyguladığını söyledi.
Evliliklerinden 9 yaşında bir erkek çocukları olduğunu kaydeden Rukiye Gürcan, “Bugüne kadar çocuğum için eşimin hakaretlerine ve dayağına katlandım. Ama artık bitti” dedi.

“Polise suç duyurusunda bulundum”
Rukiye Gürcan, eşinin şiddetinden korktuğunu ve daha önce polise giderek Murat Gürcan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.
Rukiye Gürcan, “Murat’ın şiddet eylemleri arttıkça kendi canımdan ve çocuğumun canından endişe duymaya başladım ve daha önce polise giderek Murat hakkında suç duyurusunda bulundum. Polise, eşimden şiddet gördüğümü ve başıma bir şey gelmesi durumunda sorumlu kişinin Murat Gürcan olduğunu söyledim. Polis, benim isteğim üzerine bu ifademi tutanak olarak tuttu. Şikayet dilekçesi gibi vermek istemedim. Çünkü eşimin kulağına giderse beni öldüreceğinden korktum.”

“Ütüyü başıma vurarak dört parçaya ayırdı”
Rukiye Gürcan, eşi ile sık aralıklarla kavga ettiklerini en son kavgalarının da önceki gece saat 02.00 sıralarında yaşandığını dile getirdi.
Rukiye Gürcan, kavga anını ve sonrasını Havadis’e anlattı:
“Murat her kavgamızda şiddet gösterirdi. Tokat atardı, beni savururdu, eşyaların üzerine ittirirdi. En şiddetli kavgamız dün gece (önceki gece) saat 14.00 sıralarında oldu. Oğlum, odasında uyuyordu. Saat 02.00 sıralarıydı ve biz yine tartışmaya başladık. Murat, yine önce beni ittirdi biraz tartakladı ardından çift tabanlı ütü ile defalarca başıma vurdu. En sonunda ütü dört parça oldu. Ütü kırılınca bu kez kablosu ile boğazımı sıkarak beni öldürmeye çalıştı. Çırpındım, bir ara elinden kaçıp balkona koştum ve sokağa doğru, ‘imdat, yetişin’ diye bağırdım. Murat, beni sürükleyerek balkondan içeri aldı. Bu kez beni yere attı ve ayakları ile beni ezmeye başladı.”

“Kendimi sokağa zor attım”
“Şans benden yanaydı ve yine elinden kurtulmayı başardım. Koşarak aşağıya indim, kendimi sokağa atarak canımı zor kurtardım. Bu arada arkadaşımı aradım. Arkadaşım beni sokaktan aldı ve önce polise gidip, Murat hakkında şikayette bulundum. Ardından polis eşliği ile hastaneye gittim. Orada tedavim yapıldı. Başımdan kanlar akıyordu. Beni öldüresiye dövdü.”

“Bir daha yaşansa bu kez öldürür”
Rukiye Gürcan, eşi ile arasında yaşanan olayın bir daha tekrarlanması durumunda kesinlikle sağ kalamayacağını söyledi.
“Ne pahasına olursa olsun, Murat ile boşanacağım” diyen Rukiye Gürcan, “Asla Murat ile bir daha barışmam. Yıllarca eziyetine, dayağına ve hakaretlerine çocuğum için katlandım. Ancak şimdi hem evladımın hem de benim can güvenliğimiz yok. Asla barışmam. Boşanacağım. Fakat eminim bir kez daha aynı kavga yaşansa bu kez beni sağ bırakmaz” diye konuştu.

Murat Gürcan tutuklandı
Eşi Rukiye Gürcan’ın şikayeti üzerine gözaltına alınan Murat Gürcan, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Murat Gürcan hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Murat Gürcan’ın 8 Nisan 2013 tarihinde, “eşinin eve geç gelmesi” ve “boşanmak istemesi” nedeni ile tartıştıklarını, tartışma sırasında ütü ile eşi Rukiye Gürcan’ın kafasına defalarca vurduğunu söyledi. Polis, yaralanan Rukiye Gürcan’ın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldüğünü ve kafasına 5 dikiş atıldığını ifade etti.

Polis, Rukiye Gürcan hakkında da yasal işlem başlattı
Rukiye Gürcan’ın devlet hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildiğini söyleyen polis, Rukiye Gürcan’ın daha önce de eşi tarafından darp edildiğini ancak şikayetçi olmadığını açıkladı.
Polis, zanlı hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti. Polis ayrıca aralarında çıkan kavga esnasında Rukiye Gürcan’ın da eşi Murat Gürcan’ın kolunu ısırdığını ve bu nedenle Rukiye Gürcan hakkında da yasal işlem başlatıldığını söyledi.
Mahkeme, zanlı Murat Gürcan’ın soruşturma amaçlı 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Murat Gürcan, bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak.