BRTK’da Topcan belgeseli yayınlanacak

28
BRTK’da Topcan belgeseli yayınlanacak

Yıllarca Futbol Federasyonu ve MOK Başkanlığı yapan, devlet adamı Ahmet Sami Topcan’ın oğlu, Nazım Topcan, dün BRTK Müdürü Mete Tümerkan’ı ziyaret etti.  Ziyarette, Ahmet Sami Topcan’ın anısına bir drama-belgesel hazırlanması konusunda mutabakata varıldı.

BRTK Müdürü Mete Tümerkan, toplumların değerleriyle var olduğuna dikkati çekerek kurumların, bu değerlere sahip çıkmasının bir görev olduğunu kaydetti.
“Değerlerimizi, gelecek nesillere bu tür belgesellerle aktarabiliriz” diyen Tümerkan, Topcan ailesinin desteğiyle çalışmaların en kısa sürede sonuçlanacağı müjdesini verdi.
Mete Tümerkan, “bu bir başlangıç. Diğer değerlerimiz için de kapsamlı çalışmalar yapmak boynumuzun borcu” dedi.
Topcan, BRTK Müdürü Mete Tümerkan’ın belgeselin süratle hazırlanması konusunda gerekeni yapacağı sözünü vermesinin de kendisini heyecanlandırdığını dile getirerek, Ahmet Sami Topcan ailesi olarak Tümerkan’a teşekkürlerini iletti.
Nazım Topcan, ülkenin değerlerine sahip çıkılması yolunda hazırlanacak belgeselin, bu yolda önemli bir adım olacağını kaydetti. 
MOK Başkanı Serdar Savim de 30 yıl boyunca Futbol Federasyonu ve MOK içerisinde spora önemli katkılar koyan Topcan’ın belgeselinin yapılmasının önemli olduğunu belirterek, katkı koyacak herkese şimdiden sonsuz teşekkürlerini iletmek istediğini belirtti.