En Üst

22 Temmuz 2017

Haber Üst

BRTK Müdürü Tümerkan TDP Başkanı Çakıcı İle Konuştu

BRTK Müdürü Tümerkan TDP Başkanı Çakıcı İle Konuştu
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK), yıllardır muhaliflerin sesinin kısıldığı, yalnızca hükümetlerin yayın organı gibi kullanıldığı bir düzen olduğu görüşünü belirterek, “BRT toplumun sesi olmalı” dedi.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, BRTK Müdürlüğü’ne atanan Mete Tümerkan’ı kabul ederek görüştü.

Çakıcı görüşmede mevcut yapısının mutlaka değiştirilerek, yeniden yapılandırma ile BRTK’ya huzur gelmesi gerektiğine işaret etti.

Çakıcı, BRTK Müdürü Mete Tümerkan’a görevinde başarılar dileyerek, “Umarız BRT’ye sizinle beraber yeni bir dönem gelir” dedi.

Çakıcı, Tümerkan’ın, beklenen ve olması gereken değişikler konusunda atacağı her adıma destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

“YAKIN ZAMANDA ERKEN SEÇİM VAR”

Yakın zamanda ülkede erken seçime gidileceğini söyleyen Çakıcı, “Oylarını her geçen gün artıran ve halkın desteği ile gittikçe güçlenen TDP, yeni bir düzen ve yeni bir sistemin kurulması konusunda kararlıdır. Bunun için de erken seçim kaçınılmazdır “ifadelerini kullandı.

TÜMERKAN

BRTK Müdürü Mete Tümerkan da, daha çağdaş, daha demokratik, Kıbrıs Türkü’nün “benim” diyebileceği bir BRTK yaratma amacında olduğunu söyledi.

Hedefleri doğrultusunda hükümet, tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin desteğini talep eden Tümerkan, “BRT hepimizin BRT’sidir ve öyle olmalıdır” dedi.

Tümerkan, BRTK’da sorunlar ve sıkıntıların olduğunu, bunların aşılması noktasında da desteğe ve katkılara ihtiyacı olacağını ifade etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App