En Üst

30 Mart 2017

BRTK Müdürü Mete Tümerkan görevine başladı

BRTK Müdürü Mete Tümerkan görevine başladı
Haber İçi Üst

Tümerkan’ı ilk görev gününde, BRT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Darbaz, Başkan Yardımcısı Leman Aslım ve Yönetim Kurulu üyesi Halil Davulcu ziyaret etti.
DARBAZ

BRT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Darbaz ziyarette yaptığı konuşmada, Hüseyin Çobanoğlu’nun yaş haddinden emekliye ayrılması ve seçim yasaklarının kalkmasıyla birlikte, ilk Bakanlar Kurulu toplantısında BRTK’nın yeni müdürünün belli olduğunu hatırlattı.

İlk mesai gününde Kurum Müdürü Mete Tümerkan’a hayırlı olsun dileklerini iletmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Darbaz, Tümerkan’ın görevini layıkıyla yapacağına olan inancını dile getirdi, hayırlı olmasını diledi.

Tümerkan’ın ağır bir görev üstlendiğine işaret eden Darbaz, BRT Yasası ile ilgili hazırlıkların son aşamaya geldiğini, bu konularda yetkin ve ehliyetli bir kişi olan Tümerkan’ın bunun üstesinden geleceğini vurguladı.

TÜMERKAN

BRT Müdürü Mete Tümerkan da Bakanlar Kurulu kararıyla göreve getirildiğini anımsatarak, “Ağır bir görev olduğunu biliyorum. Bunun BRT içerisinde uzun yıllar görev yapmanın bana getirdiği avantajları ve dezavantajları olacaktır” dedi.

“BU GÖREVİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİME İNANIYORUM”

Bu görevin üstesinden geleceğine olan inancını dile getiren Tümerkan, gelinen aşamada BRT’nin çağdaş, demokratik, Kıbrıs Türkünün her renginin sesi olması ve herkesin BRT’si olması noktasında üzerine düşeni yapacağını vurguladı.

Tümerkan, görev süresinde BRT’nin daha da ileriye taşınabilmesi, daha iyi bir noktaya gelebilmesi, gerek özel kanallarla gerekse başta TRT olmak üzere Türkiye’deki diğer kanallarla ilişki ve işbirliklerinin gelişmesi noktasında misyonu daha ileri noktaya taşıyacağını söyledi.

“TOPLUMDAN DESTEK VE KATKI BEKLİYORUZ”

Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bu görevi başarıyla yapacaklarına olan inancını yineleyen Tümerkan, “Özellikle tüm kesimlerden, toplumdan destek ve katkı bekliyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King