En Üst

28 Nisan 2017

Bozer: Olay savcılığa intikal ettirilmiştir

Bozer: Olay  savcılığa intikal ettirilmiştir
Haber İçi Üst

Parlamentoda hoş olmayan bir olay yaşandığını kaydeden Bozer, sadece iddia sahiplerinin değil parlamento ve parlamenter sistemin de bundan ciddi bir yara alacağını kaydetti.

Bugün bir kabulü sonrası gazetecilerin gündemdeki “rüşvet” iddiaları hakkında sorularını yanıtlayan Meclis Başkanı Bozer, iddia olsa dahi bu tür şeylerin parlamentolara yakışmadığını, halk önünde imajının zedelendiğini belirtti.

DOKUNULMAZLIK KALDIRILIR MI?

Dokunulmazlıkların kaldırılması konusundaki soruyu da yanıtlayan Bozer, Savcılığın kimin dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini bildirmesinin ardından Meclis’in gereğini yapacağını, kuralların bunu gerektirdiğini bildirdi.

Yasal boyutla ilgili başka bir noktadan bakılması gerektiğinde; dokunulmazlığın kaldırılmasının “bireysel bir tercih” de olabileceğini söyleyen Hasan Bozer, resmi müracaatını yapan milletvekilinin bu talebinin parlamentoda onaya sunulabileceğini fakat genellikle bunun savcılık talebiyle yapıldığını ifade etti.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI SONRAKİ AŞAMA

Meclis Başkanı Hasan Bozer, disiplin soruşturması yapılıp yapılmayacağı ile ilgili soru üzerine de, “Bu daha sonraki aşamadır, bu talep edildi ama o aşamada değiliz. Olayı savcılığa intikal ettiririz, o araştırmasını yapar, kesin sonuç çıkar ki, ben de ondan sonra o temel ışığında disiplin soruşturması başlatırım” şeklinde konuştu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King