En Üst

29 Nisan 2017

“Böyle sistem olamaz”

“Böyle sistem olamaz”
Haber İçi Üst

Kızlarının rahatsızlığı nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giden Barış-Kubilay Demirkıran çifti, 22 gün önce kızlarına çektirdikleri röntgen filmini düne kadar alamayınca isyan etti.
Havadis’e konuşan çift hastanede görev yapan bir personelin kendilerine röntgen filminin kaybolduğunu söylediğini ve daha sonra inkar ettiğini iddia etti.

Demirkıran: Bilgisayar odasına gelirken röntgen filmi kayboldu
9 yaşındaki Melisa Demirkıran’ın annesi Barış Demirkıran, kızlarını yaklaşık bir ay önce doktora getirdiklerini ve doktorun bazı testler istediğini söyledi. Bu testlerin bazılarının devlet hastanesinde bazılarının ise özel hastanede yapılması gerektiğini anlatan Demirkıran şu şekilde konuştu:
“Gerekli testleri yaptırdık. Kemik testi için istenilen röntgen filmini de devlet hastanesinde çektirdik. Bize on gün sonra alabileceğimiz söylediler. On gün sonra geldik hazır değil dediler. Sonra her iki üç günde bir gelmeye başladık ve hala hazır değildi. En son olarak bize filmin yolda bilgisayar odasına gelirken kaybolduğunu söylediler. Daha sonra şikayete gittiğimde de inkar ettiler. Tekrardan röntgen filmi çekildi. Ben buraya 9 yaşında bir çocuğun sağlığı için geldim. Nasıl olurda bu film yolda kayboluyor.”

“Yargıya taşıyacağım”
Melisa Demirkıran’ın babası Kubilay Demirkıran, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi. Demirkıran şu ifadeleri kullandı:
“Bu olay bizi hem maddi hem de manevi olarak yıprattı. Defalarca hastaneye gidip geldik. Haklarım için avukatlarımla görüşeceğim ve gerekli yasal işlem neyse başlatacağım. Böyle bir sistemsizlik olamaz.”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King