Böyle gece maçı olmaz

Kıbrıs Town Houses

İlk kırk beş dakikası güneş altında, ikinci yarısı da ışıklar altında oynanan bir maça gece maçı denmez. Bir şeyleri dünya standartlarına uydurmaya çalışıyoruz ancak beceremiyoruz. Gelelim final maçına. Karşılaşmanın ilk yarısı çok düşük bir tempoda oynandı. Yenicami ilerde sadece Massa’yı yalnız bırakınca, gol yollarında etkili olamadı. MTG ise bunu fırsat bilip oyunu rakip alana yıkmak yerine tabiri yerindeyse ilk devreyi yürüyerek tamamladı.
İkinci yarıda Yenicami, Massa yanında çoğalınca, atakları daha etkili oldu. Nitekim penaltı ile gelen golden sonra da oyuna daha çok asıldı. MTG ender de olsa gittiği Yenicami kalesi önünde çoğalamadı. Kaleye gönderdiği topları da bana göre maça iyi konsantre olan kaleci Ali Duvarcı engelledi. MTG penaltı golünün ardından ne oluyoruz diyene kadar, kalesinde ikinci golü gördü. Oyunun koptuğu bu golden sonra MTG, Yenicami kalesi önüne gitmeye çalışsa da bunda çok etkili olamadı.
Günlerdir beklenen bu Kıbrıs Kupası finalinin galibi Yenicami oldu. Çok güzel bir oyun oynamamakla birlikte, rakibine oranla daha iyi olduğu için kupayı hak eden taraf oldu. Yenicami için bu sezon ligiyle, kupasıyla tamamlandı. Ancak MTG’nin bu hafta sonu ligde kalma açısından çok önemli play-out maçı var. Bu maçı unutup, play-out maçlarına odaklanmaları daha yararlarına olur. Çünkü bu maçlarda alacakları galibiyetlerle ligde kalmayı başaracaklar.

Facebook Comments