En Üst

30 Nisan 2017

“Botswana’ya elmas ve gümüş işlemeye gidilecek”

“Botswana’ya elmas ve gümüş işlemeye gidilecek”
Haber İçi Üst

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Botswana Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Phandu Skelamani ile bir araya geldi.

Bakan Yıldız, büyük ya da küçük her ülkenin kendine has farklı kabiliyetleri olduğunu belirterek, enerji sektöründe de iki ülke arasında çok iyi ilişkiler geliştirilebileceğine inandığını, bu maksatla da bir araya geldiklerini ifade etti.
Türkiye'den kamu ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir enerji takımı kurulacağını kaydeden Bakan Yıldız, bu ekibin Botswana'ya giderek özellikle elmas ve gümüş işleme üzerine çalışacağını bildirdi.
Konuk Bakan Skelamani de ülkelerinin alan olarak Fransa'ya eşit bir alanlarının söz konusu olmasına rağmen nüfus yoğunluklarının düşük olduğunu kaydederek, enerjinin getirilmesinin ucuz olmadığını belirtti.
Bu konuda kendilerine yardımcı olabilecek Türk işadamlarının var olduğundan emin olduklarını ifade eden Skelamani, kömürden elektrik üretebilen ve ayrıca elmas ve gümüş rezervlerini işleyebilecek Türk yatırımcıları da Bakan Yıldız aracılığı ile Botswana'ya davet etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King