Bir Varmış Bir Yokmuş

20 Temmuz 2013 Cumartesi | 12:09
Kıbrıs Town Houses

 

Haftanın diploması
Şerife Mehmet Hanım kızımız geçtiğimiz günlerde terzilik diplomasını ustası Halide Talat Hanım’dan aldı. Genç kızımıza mesleğinde başarılar dileriz. (Kaynak: M. Altuner)


Cemiyet-i Hayriye
Geçtiğimiz hafta Küçük Kaymaklı’daki Cemiyet-i Hayriye azaları toplantı öncesi hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektiler. (5.7.1937.) Oturanlar sağda oturan K. Kaymaklı Muhtarı Yusuf, Mustafa Bacavuz. Ayaktakiler 2’nci Halil Efendi (Toprakçı) 3’üncü Hasan Basri 4’üncü Ahmet Ruso 5’inci Hamit Mustafa (Ozmen) 6’ncı Halil Usta 8’inci Hasan Akdeniz (Postacı ve İmam) 9’uncu Memur Mustafa (Kaynak: Tuncer Bağışkan ve Mehmet Altuner)


Haftanın ailesi
Hamitköy’ün tanınmış simalarından Mustafa Buba Gabardi ile eşi Emine Hanım geçtiğimiz hafta bir hatıra fotoğrafı çektiler. Mustafa dayımıza ve Eminabamıza uzun ömürler dileriz (Kaynak: M. Altuner)


Mikro Mustafa
Türkiye Şampiyonu Fenerbahçe’nin meşhur futbolcusu Mikro Mustafa, Lefkoşa’da Taksim Sahası’ndaki dostluk maçı öncesi  küçük bir hayranı ile birlikte fotoğraf çekti (1959)


Horoz güreşleri
İskele’nin vazgeçilmezlerinden biri de bildiğiniz gibi horoz güreşleridir. Hindi horozlarının dövüştüğü ve bahislerin oynandığı bu olaya meraklı birçok insanımız var. İşte horoz güreşlerinden bir fotoğraf karesi:
Oturanlar soldan sağa 1. İbrahim Kurşuni, 2. Hasan Cemmedo, 3. Horoz üstadı Kemal Kuşabbi, 5. Salih Çakli, 6. Hüseyin Sefer (Hüseyin Ekmekçi’nin dedesi), 8. Esat Cemmedo ve diğerleri Kaymakamın Kahvesi’nde horoz güreştirirlerken (1966)