Bir tane bile izin vermedik!

4 Haziran 2013 Salı | 12:18
Bir tane bile izin vermedik!
Kıbrıs Town Houses

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Bakanlık Müdürü ve İzin Kurulu Başkanı Meftun Orkun, son hükümet döneminde bir adet dahi yeni Taksi T izni verilmediğini belirtti.

Meftun Orkun yaptığı yazılı açıklamada, Birleşik Taksiciler Birliği Başkanı Kemal Gözay'ı “yalan beyan” vermekle suçlayarak, “Kamuoyunun özellikle taksicilerin bu tarz manipülatif açıklamaları dikkate almaması gerektiğini” kaydetti.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı tarafından 250 T İzni dağıtıldığı iddiasını  Kemal Gözay’ın ortaya attığını ifade eden Orkun, “Şimdide aynı yalanını farklı basın kuruluşlarını kullanarak devam ettirme gayilesindedir. Taksiciler Birliği Başkanı olarak yaptığı yalan açıklamalar ile Sn. Kemal Gözay, önce kendi mesai arkadaşları olan taksicileri kandırmaya, sonrada kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır” dedi.

Meftun Orkun, “Siyasi idealleri için bu tarz yalan haberler yayarak belirli merkezlere hizmet etme gayreti içinde bulunan Gözay, maalesef  bu duruşu ile kendi arkadaşlarına ihanet etmekte ve bulunduğu mevkiyi itibarsızlaştırmaktadır” ifadesini kullandı.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı'na bağlı İzin Kurulu makamının yasal değişiklikler nedeniyle bir süredir toplanamadığını ve sektörde yaşanan sıkıntıları çok iyi bildiklerini kaydeden Orkun açıklamasını şöyle tamamladı:

“Geçtiğimiz günlerde yasal sıkıntıların geride kalmasına rağmen ülke siyasetinde yaşanan son durum sonucunda, seçim sürecinin başlamasından dolayı son bir toplantı dahi yapmadık ve bu konuda hassas davrandık. Tekrar ve ısrarla vurgulamak isterim ki, son  hükümet döneminde 1 adet dahi yeni Taksi T izni verilmemiştir. Bizlerin bu hassasiyetine rağmen kendisini taksicilerin temsilcisi olduğunu iddia eden kişinin yalan ve siyasi emelleri için yaptığı açıklamalar taksiciler arasında infial yaratmak amaçlıdır.”