Bir kişi daha aranıyor

0
58
Bir kişi daha aranıyor

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından cuma günü gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan zanlılar Cevdet Ünal,  Tolga Demirci ve Salih Gülsen, soruşturma amaçlı polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada Cevdet Ünal ve Tolga Demirci’nin kimlik ve pasaportlarına el konularak, yurtdışına çıkışları yasaklandı.
Cevdet Ünal ve Tolga Demirci, ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Zanlı Salih Gülsen, aleyhinde başlatılan soruşturma henüz tamamlanmadı. Mahkeme, zanlı Salih Gülsen’in soruşturma amaçlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

1 kişi aranıyor
Uyuşturucu olayı ile ilgili soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, Lefkoşa’da Kızılay Sokak’ta, Cuma günü zanlı Salih Gülsen’in üzerinde yapılan aramada, sağ ayağında çorabının içerisinde 1 adet açılmış pakette Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu, elinde tuttuğu poşette ise 19 adet 4 gramlık, 9 adet de 2 gramlık kapalı vaziyette Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini  kaydetti.
Polis, zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini ve olayla bağlantısı bulunan 1 kişinin arandığını açıkladı.
Tolga Demirci’nin Haspolat’ta Belediye Evleri’ndeki evinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından cuma günü yapılan aramada, evin mutfak bölümünde bulunan çöp kutusunda içinde hintkeneviri bulunan 7 adet yanmış durumda sigara izmariti bulunmuştu.
Gönyeli’de aynı gün gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda da Cevdet Ünal isimli kişinin üzerinde yapılan aramada ise 2 gram eroin bulunmuştu.