Bir çift küpe için

23
Bir çift küpe için

Duygu ALAN

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir mağazaya geçen gün müşteri olarak giden genç kadın Roksan Ghezelayagh, mağazada satışa sunulan 69 TL değerindeki bir küpeyi bulunduğu raftan alarak çantasına koydu.
Roksan Ghezelayagh, mağaza içerisinde bir süre daha dolaştıktan sonra, çantasına koyduğu küpenin ücreti ödemeden gitti.
Olayı daha fark eden mağaza yetkilileri durumu polise bildirerek, suç duyurusunda bulundu.
Küpe hırsızlığı ile ilgili soruşturma başlatan polis, zanlı Roksan Ghezelayagh, önceki gün Lefkoşa’da tespit ederek gözaltına aldı.

Küpe evinde bulundu
“Hırsızlık” zanlısı olarak gözaltına alınan Roksan Ghezelayagh’ın Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ndeki sorgusu devam ederken Girne’de Zeytinlik bölgesindeki evinde, mahkeme emri ile polis tarafından yapılan aramada, söz konusu küpe, zanlının yatak odasında bulunarak kanıt olarak alındı.

Hırsızlığı kabul etmedi
Zanlı Roksan Ghezelayagh, çalıntı olduğu tespit edilen küpenin, polis tarafından yapılan aramada, evinde bulunduğunu öğrenmesi üzerine polise bir ifade vererek, bunun bir yanlışlık olduğunu ve küpenin kaza ile çantasına girdiğini söyledi.
Zanlı Roksan Ghezelayagh, hakkında getirilen “Hırsızlık” suçlamasını reddetti.

Aranan bir kişi var
Hırsızlık zanlısı Roksan Ghezelayagh, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, olay günü zanlının söz konusu mağazaya bir arkadaşı ile birlikte gittiğinin tespit edildiğini belirtti.
Polis, zanlının arkadaşının isminin tespit edildiğini ancak henüz daha yerinin tespit edilerek, ifadesine başvurulamadığını söyledi.

2 gün poliste tutuklu kalacak
Zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın henüz devam ettiğini açıklayan polis, Roksan Ghezelayagh’ın soruşturma maksatlı 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.