En Üst

22 Temmuz 2017

Haber Üst

Bıçaklı, çok sert eleştirdi

Bıçaklı, çok sert eleştirdi
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, Elektrik Kurumu’nun zarar etmediğini tam aksine  kârda olduğunu bildirerek, tüm bilimsel çalışmalarla  El-Sen’in bunu ortaya koymasına rağmen, Maliye Bakanı’nın hala daha kurumun sürdürülebilir olmadığından ve özelleştirmeden bahsetmesini anlamanın mümkün olmadığını kaydetti.

Bıçaklı, açıklamasında, “Kurumun sürdürebilirliğinden bahseden Maliye Bakanı’na, öncelikle Kuruma  olan 110 milyon TL borcunu niye ödemediğini sormak isteriz.Özelleştirmenin tekelleşme yaratığını ve bunun neticesinde de pahalılık  getirdiğini yakın geçmişte Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın kapatılması ve Ercan Havaalanı’nın özelleştirilmesiyle açıkça ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Bir ülkede elektriğin çok önemli ve stratejik  bir olgu olduğunu  ve devlet kontrolü altında olmasının  büyük bir önem arz ettiğini, bir çok kez vurguladıklarını kaydeden Bıçaklı, bunu vurgulamaya devam edeceklerini söyledi.

Bıçaklı ayrıca, halkın öz malı olan Elektrik Kurumu ve diğer kurumların özelleştirilmesi ile ilgili hükümetin halktan bu konuda yetki almadığını ve dolayısıyla böyle bir hakkının olmadığını da savundu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App