Beyarmudu’nu festival havası sardı

0
17

 Festivalde Türkiye’den Cihan Yıldız, Haluk Levent ve Gülşen, adamız sanatçılarından Cevdet Aktepe, İbrahim Özduran ve Örge Volkan sahne alacak
Beyarmudu Belediyesi 3. Patates Kültür Sanat Festivali 4-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, dün Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nde düzenlenen bir basın toplantısıyla, festival hakkında bilgi vererek “3. Patates Kültür Sanat Festivali farklı bir festival olacak. Herkesi Beyarmudu’na bekleriz” dedi.
Patates Kültür Sanat Festivali’nin 3’üncüsünü düzenlemenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Edip, marka olma yolunda ilerleyen festival sayesinde bölgenin en önemli ürünü patatesin öne plana çıkarılacağını söyledi.
İlker Edip, çağdaş belediyeciliğin gereklerinden söz ederek sanatsal ve çağdaş etkinliklere önem verdiklerini vurguladı.
Edip, 4 Temmuz’da saat 19.00’da kortej yürüyüşü ile başlayacak festivalin açılışının saat 20.30’da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından yapılacağını dile getirdi.
Festivalde, bölge okullarının halk dansları gösterilerini ile çocuk şenliği olacağını, Kıbrıslı ve Türkiyeli sanatçıların konser vereceğini ifade eden İlker Edip, tavla, voleybol, halı saha turnuvası, yemek, avcılık-atıcılık ve oltayla balık avlama gibi yarışmaların düzenleneceğini söyledi.
Edip, festival boyunca Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’nden sağlık alanında hizmet alacaklarının da bilgisini vererek, 3. Patates Kültür Sanat Festivali’ne katkı koyan kurum, kuruluşlara ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.
Festivalde eğitime de katkı yapacaklarını söyleyen Ahmet Yeşilada, Türkmenköy, Beyarmudu, İncirli-Çayönü ve Güvercinlik ilkokullarından bu yıl mezun olan okul birincilerine 500 TL’lik para ödülü vereceklerini açıkladı.
Kıbrıslı sanatçı Cevdet Aktepe de basın toplantısında sanatçı arkadaşları adına söz alarak, “Böyle bir organizasyonda yer almak gurur verici” dedi.
Bölgede üretilen patatesin dünyanın en lezzetli patatesi olduğunu da dile getiren Aktepe, festivalin güzel geçmesini diledi.

Festival programı ise şöyle:
4 Temmuz’da saat 19.00’da kortej yürüyüşü ve Mehteran Takımı konseriyle başlayacak festivalin ilk gecesinde Cihan Yıldız konseri yer alacak.
5 Temmuz’da Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler tiyatro gösterisinin ardından İbrahim Özduran, 6 Temmuz Cumartesi akşamı ise Cevdet Aktepe ve daha sonra da Haluk Levent sevenleriyle birlikte olacak.
Folklor gösterileri, çocuklara yönelik eğlenceli gösterilerin de yer alacağı Festivalin son gecesi, 7 Temmuz Pazar akşamı Örge Volkan konseri ve Gülşen konseri yer alacak.
Beyarmudu Mustafa Taner Yalluri Stadı’nda gerçekleştirilecek festival havai fişek gösterisi ile son bulacak.