En Üst

25 Nisan 2017

Beşiktaş güne çatışmayla başladı

Haber İçi Üst

Polis göstericilere gaz bombası ile müdahale etti. Grup ise polise taş atarak karşılık verdi. Atılan gaz bombaları nedeniyle iş ve okullarına gitmek için İnönü Stadı'nın yanından geçen vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Dolmabahçe tarafından gelen yüzlerce kişilik bir gruptan yüzleri maskeli bazı protestocular, Beşiktaş'ta Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde bekleyen TOMA aracına ve Çevik Kuvvet ekibine taş attı. Polis ekipleri vapur iskelesine doğru geri çekildi. Göstericiler taş atmaya devam ederken, Beşiktaş tarafından Dolmabahçe üzerinden Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen grupla karıştı. Bu kez çoğalan bu grup içinden de yüzleri maskeli kişilerce polis ekiplerine taş atıldı, birkaç kişi torpil de attı. Polis, taşlı saldırıya biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Çevik Kuvvet polisleri göstericileri kovaladı.

YARALI VAR

Bir grup İnönü Stadı'na doğru, bir grup da Beşiktaş Meydanı'na doğru kaçtı. Olaylar nedeniyle göstericiler Barbaros Bulvarı ve İnönü Stadı önünde çift taraflı caddeyi ulaşıma kapattılar. OIaylar devam ederken bir kişinin yaralı olduğu görüldü.

Bu kişi arkadaşları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Polislerle göstericiler arasındaki çatışmalar saatlerce sürdü. Beşiktaş Stadı'nın olduğu caddede göstericiler barikatlar kurarak polise direndi. Polis ise gaz bombası ve tazyikli su sıkarak gruplara müdahale etti. Müdahalelerin sonunda polis göstericilerden bazılarını gözaltına aldı.

BARİKATLAR KALDIRILMIŞTI

Beşiktaş'taki müdahalede, kurulan barikatlar polis tarafından kaldırılmıştı. Polis ekipleri göstericileri Beşiktaş Meydanı'na doğru kovalayarak dağıtmış, olaylar 02.00 sıralarına kadar sürmüştü…

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King