Beş yıl önce hayat kadınıydı, şimdi ise …

0
13

İşte dün itibariyle Paris'in en şık semtlerinden birinde bir iç çamaşırı mağazasının patroniçesi olan Zahia Dehar'ın öyküsü… Cezayir asıllı Zahia dehar'ın öyküsü 1992 yılında başladı. 10 yaşına geldiğinde annesi ve erkek kardeşiyle birlikte Fransa'ya göç etti. ama bu yeni ülkede beklediği gibi bir hayat karşılamadı onu. Henüz 16 yaşındayken uzun süre konuşulan bir skandalla gündeme geldi.

Futbolcular; yaşı küçük bir hayat kadınıyla birlikte oldukları için suçlandılar.Ama bu skandal Zahia Dehar'ın hayatını da değiştirdi önce modellik yapmaya başladı sonra da moda dünyasına adım attı. Onun moda dünyasında bu kadar kısa sürede yükselmesinde Karl Lagerfeld'in de yardımı oldu. Lagerfeld'in desteğini de arkasına alan Dehar, iç çamaşırları tasarlamaya başladı.

Geçen yıl da Paris Moda Haftası'nda tasarımlarını tanıttı.Kendisi de podyuma çıktı ve büyük alkış aldı.Zahia Dehar önceki gün de Paris'te iç çamaşırı mağazasını açtı.Sözün kısası, genç bir hayat kadını olarak yer aldığı gazeteleri şimdi gitgide büyüyen bir moda kurumunun patroniçesi olarak süslüyor.