Belediyenin işini vatandaş yapıyor

16
Belediyenin işini vatandaş yapıyor

Gürsel KARAGÖZLÜ

Yıllardan beridir belediyeye sözlü olarak ve bizzat belediye başkanına giderek şikayette bulunmasına rağmen rögarların temizlenmediğini söyleyen Zaifoğlu, belediyenin vatandaşlarına pislik içinde yaşamayı laik gördüğüne vurgu yaparak Lefke Belediyesi’ni göreve çağırdı.

Zaifoğlu: Mahalle olarak bu pisliği çekiyoruz
1974 yılından beridir Gemikonağı’nda kalan Zaifoğlu, yıllardan beridir evinin ve iş yerinin önünden geçmekte olan belediyeye ait su arkı yani rögardan bıkmış durumda. Mahallenin tüm pis sularının buradan akmakta olduğunu belirten Zaifoğlu, bu rögarların yıllardır temizlenmediğinden etrafa kötü kokular salmakta olduğunu belirtti. Zaifoğlu, yıllardan beridir bu pisliği mahalle olarak çekmekte olduklarını ve defalarca belediyeye şikayet etmelerine rağmen önlem alınmadığını söyledi.

“Belediye 50 metrelik yeri temizlemekten aciz”
Zaifoğlu, pis suyun aktığı yerin 50 metrelik bir alan olduğunu ve bunun temizlenmesinin belediye için çocuk oyuncağı olduğunu belirterek “maalesef belediye bundan bile aciz” şeklinde konuştu. 50 metrelik alanın içinde 2 adet sandviç dükkanı ve başka dükkanlar ile evler bulunmakta olduğunu belirten Zaifoğlu, halk için büyük bir sağlık tehdidi yarattığını ifade etti.

“Sinekler tehlike saçıyor”
Bölgenin belediye tarafından temizlenmemesi nedeniyle hem pislik hem de sivrisineklerin üremesini kolaylaştırdığına vurgu yapan Zaifoğlu, “mahalle olarak bıktık usandık. Yeter artık. Belediyenin Gemikonağı’nda temizlik görevlisi olmasına rağmen temizlik yapmıyor. Belediye başkanı artık uyansın ve halkına hizmet etsin. Bu basit işleri yapamaz duruma mı düştüler? Anlamış değilim” şeklinde konuştu.