Bayramları zehir oldu

12 Ağustos 2013 Pazartesi | 09:34
Bayramları zehir oldu
Kıbrıs Town Houses

Yeşilyurt’ta eşinin ve 16 yaşındaki oğlunun komşusu tarafından ciddi şekilde dövülerek hastanelik edildiğini öne süren Ali Davutoğlu, “Hem mağdur edildik hem de tutuklandık” dedi. 

Götürüldükleri karakolda kötü muamele gördüklerini ileri süren Davutoğlu, “Yasalarımız haklı ile haksızı ayırt edemiyor. Bir kişi aynı anda nasıl oluyor da hem mağdur taraf olup hem de suçlu muamelesi görüyor ve nezarete atılıyor” diye sitem etti.

Davutoğlu: Eşimi öldüresiye dövdüler
Ali Davutoğlu, eşi, oğlu ve komşusu arasında yaşanan kavgayı ve ardından yaşanan gelişmeleri Havadis’e anlattı.
Ali Davutoğlu şöyle konuştu: “Bayramın son günü,  benim evde olmadığım bir esnada saat 18.00 sıralarında yan komşum C.Ö. ve eşi O.Ö, ikametgahımıza zorla girdi ve o esnada avluyu temizleyen eşim Arzu Davutoğlu’na saldırdı. Komşularımız eşimi ciddi şekilde yaraladı ve neredeyse etkisiz hale getirdi. O esnada 16 yaşındaki oğlum, sesleri duyarak bahçeye geldi ve annesini o şekilde yerde yatar vaziyette görünce komşularımıza saldırdı. Olayın üzerine ben eve geldim, daha ne olup bittiğini bile anlamadan polis, olay yerine geldi.  Eşimi öldüresiye dövdüler. Onu hemen hastaneye götürdük ve darp raporu temin ettik.”

“Hem mağdur edildik hem de tutuklandık”
“Hastaneden direk eşim, oğlum ve ben,  Lefke Karakolu’na gittik. Orada görevli bazı polisler, bize davamızı geri çekmememiz için baskı yaptı. Biz geri çekmedik. İfadelerimiz alındı ve saat 22.00 sıralarında eşimi, oğlumu ve karşı tarafı gözaltına aldılar. Daha sonra bana ‘sen de içeri gireceksin’ dediler ben de ‘neden benim ne suçum var, zaten eşim ve oğlumda mağdur olan taraf’ dedim.  Bana ‘burası karakol, soru sorma, içeri gireceksin’ dediler ve beni de gözaltına aldılar. Bu duruma çok şaşırdım. Olay esnasında evde bile değildim. Olan biteni ben de polisle birlikte öğrendim. Ne eşimin ne oğlumun ne de benim suçum yoktu ama hepimizi tutukladılar.”

“Şikayetçiyim”
“Bugün sabah, (dün) hakkımızda dava okundu ve hepimiz serbest bırakıldık. Karakoldan ayrılırken bir polis memuru bana, yüksek sesle bağırarak, ağza alınmayacak kelimeler sarf etti. Beni ilk fırsatta tutuklayacağını söyleyerek, özgürlüğüm ile tehdit etti. Benim tek suçum ise suçumu sormak.
Yasalar nasıl olurda bir polis memuruna bu kadar büyük konuşmayı öngörür. Bizim yasalarımızda suçsuz yere dayak yiyen de döven de içerimi alınır. Hem haneme tecavüz ettiler, üstüne üstlük beni ve ailemi polis içeri aldı. Karakolda gördüğümüz muamele ise cabası. Yasalarımız haklıyı, haksızı ayırt edemiyor. Ben şikayetçiyim. Yasalara isyan ediyorum. Karakolda şahsıma ve aileme yapılan muameleyi de kınıyorum.”