En Üst

24 Nisan 2017

Başkent sanatsız kaldı

Başkent sanatsız kaldı
Haber İçi Üst

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, kültür ve sanatın kalbinin attığı Lefkoşa'nın bugün içinde bulunduğu atıl durumun her alanda kendini gösterdiğini savunarak, "Kültür sanatta da durum aynıdır. Lefkoşa Kültür sanata hasret kaldı " dedi.

CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Fellahoğlu, sayısız sanatçıya, yazara ve şaire ev sahipliği yapan Lefkoşa'da kültür sanatın kalbinin artık atmadığını söyleyerek, bu duruma çok yakında son vereceklerini kaydetti.

Kadri Fellahoğlu, Başkent Lefkoşa'nın her alanda ciddi sorunları olduğuna işaret ederek, temizlik, sağlık, altyapı ve ulaşım gibi konularda yaşanan sıkıntıları çözmek için çalışırken, kültür sanatı da temel hizmetler arasında göreceklerini söyledi.

“MAĞUSA’NIN DENEYİM VE POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLECEK “

Fellahoğlu, sanat konusunda ülke çapında saygın bir yeri olan Gazimağusa'da incelemelerde bulundu.

Fellahoğlu, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ile kentteki kültür sanat altyapısı, yürüttükleri çalışmalar ve gelecekte birlikte ortaklaşa gerçekleştirebilecekleri projeler üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa için çalışırken Gazimağusa'nın deneyim ve potansiyelini değerlendireceklerini söyledi.

BAŞKENT TİYATRO PROJESİ

CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı  Fellahoğlu, Gazimağusa'da yapımı tamamlanarak hizmete açılan Kültür ve Kongre Merkezi'den çok etkilendiğine işaret ederek, Lefkoşa'da yapımı yılan hikayesine dönen Başkent Tiyatro Projesi'nin hala tamamlanmamış olmasının utanç verici olduğunu belirtti.

Lefkoşa Türk Belediyesi'ne yeniden kazandıracakları güvenle Başkent Tiyatro Projesi’ni de sonuçlandıracaklarını anlatan Kadri Fellahoğlu, "Lefkoşa her konuda olduğu gibi kültür sanatta da hak ettiği konuma ulaşacaktır" dedi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King