En Üst

25 Nisan 2017

Başbakan’dan Lefkoşalıya müjde

Başbakan’dan Lefkoşalıya müjde
Haber İçi Üst

 

Küçük’e incelemeleri sırasında Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kerimoğlu da eşlik etti.

Küçük ve beraberindeki heyet, Kızılbaş’ta Kermeoğlu Et Pazar’ı yanında istimlak anlaşması 2012’de yapılan ve henüz yıkılmayan evi inceleyerek ev sahipleriyle görüştü ardından da Marmara Köprüsü’nde tıkanan trafiği gözlemledi.

Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa trafiğini rahatlatacak ve görünümü güzelleştirecek çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını söyleyerek, Lefkoşa’nın tüm yollarının trafiği rahatlatacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Yıkılması gereken binaların anlaşmasının önceden yapıldığını ve evlerin boşaltıldığını anımsatan Küçük, vatandaşların sorunlarını dinledi ve 7 Nisan seçimlerinin ardından süratle insanların mağduriyetlerinin giderileceğini de ifade etti.

ÖZGÜÇLÜ

Yolun genişletilebilmesi amacıyla evi istimlak edilen Nezihe Özgüçlü ise, kendisinin şehit yakını olduğunu vurgulayarak yıllardır kalacak evi olmadığını, evini, 14 Şubat 2012’de belediyeyle yaptığı anlaşma gereğince boşalttığını, ancak henüz kendisine verileceği söylenen 2 yatak odalı ev için hiçbir çalışma başlatılmadığını dile getirdi.

Bir an önce evinin tamamlanarak kendisine teslim edilmesini talep eden Özgüçlü, aradan geçen sürede boşalttığı evinin de yağmalandığını ve büyük kayıplar yaşadığını anlattı.

Özgüçlü, kalp yetmezliği olduğunu ve zor günler geçirdiğini ifade ederek, “Ölmeden evime yerleşmek istiyorum” dedi.

MARMARA KÖPRÜSÜ

Başbakan Küçük daha sonra da Marmara Köprüsü’ne giderek vatandaşların mesai saatinde yaşadığı sıkıntıları yerinde gözlemleyerek, Marmara Köprüsü’nün tarihi bir yapı olduğunu ve haliyle bugünkü ihtiyacı karşılayamadığını belirtti.

Eski Eserler'le de görüşerek bir düzenleme yapılması gerektiğinin altını çizen Küçük, inceleme ve değerlendirmeler tamamlandıktan sonra ilgili bakanlıklarla da görüşerek vakit kaybetmeden çözüm üretecek çalışmaları başlatacaklarını söyledi.

Küçük, Lefkoşa’da trafiği düzenlemek amacıyla yapılan altyapı çalışmalarını sırasıyla anlatarak, sorun yaşanan noktaları zaten bildiklerini, ancak sabah saatlerinde sıkışıklığı yerinde görmenin yararlı olduğunu ifade etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King