En Üst

27 Nisan 2017

Barcelona gelse ne yazar!

Haber İçi Üst

Adı dışında “Süper”lik hiçbir özelliği olmayan en üst ligimizde futbol berbat zeminde katledilmeye devam ediyor.
Ligde var olma mücadelesi veren Serdarlı ile play-out bölgesinden kurtulmak isteyen Lapta’nın kritik mücadelesi maç öncesinde büyük çekişme ve iyi futbol beklentilerini ortaya çıkardı. Ancak patates tarlasını aratmayan 14 Ağustos Stadı’nın zemini iki takımın üç topu art arda yapmasına izin vermezken buna bağlı olarak izleyenler de maçın büyük bölümünde orta alanda kör dövüşü izledi.
Değil Serdarlı-Lapta oyuncuları bu sahada Barcelona maça çıksa iki eliyle bir gözünü çıkaramazdı. Andreas İniesta topu kontrol edemediği için erken jübilesini ister, Messi şut atacağı yerde zeminden seken topu ıskalamaktan sakatlanır, Vilanova tükürük bezinden değil bu kez hemoroitten kanser olurdu.   
Ligde dört haftadan beri galibiyeti bulunmayan Serdarlı, arzulu başladığı maçın ilk bölümünde sahaya uyum sağlayamadığı için sürekli topu ıskalayan rakibi karşısında pozisyonlar buldu. Ufuk Fırat’ın şekillendirdiği ataklarda Kabore, Salih ve Mustafa biraz becerikli olsa ev sahibi ekip daha çeyrekte maçı garantiye alabilirdi.
Kötü zeminde oynamaya alışık olan Lapta bile Serdarlı sahasına adapte olamadı.
Savunmadan oyunu kuramayan, ikinci bölgede top yapamayan kırmızı yeşilliler Dennis ve Tufan’ın çabası ile ayakta kalıp zaman zaman da Ahmet Coşkun ile rakip kaleye inmeye çalıştı. Lapta devre sonunda dengeyi kurup en azından savunmada basit hatalar yapmayınca ikinci yarıda oyun orta alana sıkışıp kaldı. Zemine sağlam basamayan futbolcular topun kontrolünün zor olduğu ortamda ne final pasını ne de tabelayı deştirecek beceriyi gösteremedi. Pozisyon üretimini sıfırlarken devrenin sonunda Serdarlı’nın birkaç galibiyet denemesi için aldığı riskler kaleci Cenk’in eldivenine takılınca hem tribüne hem de sahada çekilen doksan dakikalık eziyet başladığı gibi ayni bitti.
Lapta deplasmanda kaybetmeyerek tek puanla bir nebzede olsa haftayı karlı kapatırken gol kısırlığı çeken Serdarlı alt sıraların ürperten soğukluğunu hissetmeye devam etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King