En Üst

28 Nisan 2017

Baraka’nın adayı Refikoğlu

Baraka’nın adayı Refikoğlu
Haber İçi Üst

Baraka Kültür Merkezi 7 Nisan’da yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi başkanlık seçimi için bağımsız  belediye meclis üyesi adayını Mertel Refikoğlu olarak belirlediğini açıkladı.

Refikoğlu’nun adaylığı Baraka Kültür Merkezi’nde yapılan basın toplantısıyla açıklandı.

RAHVANCIOĞLU

Baraka aktivisti Münür Rahvancıoğlu LTB’de son 2 yıldır adeta kâbus yaşandığını söyleyerek, bu süreci Lefkoşa’ya yaşatanları kınadı.

Süreçte Lefkoşa halkı ve belediye çalışanlarının yanında olduklarını söyleyen Rahvancıoğlu, gönüllerinde solun ortak adayını desteklemek olduğunu, fakat solun ortak bir aday çıkarmayı başaramadığını kaydetti.

“Her şeye rağmen solu destekleyerek sağı geriletmek istiyoruz” diyen Rahvancıoğlu, LTB’nin içinde bulunduğu durumdan Ankara hükümetinin sorumlu olduğunu savundu.

REFİKOĞLU

Mertel Refikoğlu da bir şehir planlayıcısı olduğunu söyleyerek, şehir planlamalarının tüm dünyada şehir planlayıcıları tarafından yapıldığını, fakat KKTC’de bunun mafyanın elinde olduğu görüşünü bildirdi.

Dünyada gelişmişlik düzeyinin kaldırımların yüksekliğiyle ters orantılı olduğuna da değinen Refikoğlu KKTC’deki yüksek kaldırımlara dikkat çekti.

Refikoğlu, Lefkoşa’da toplu taşıma sorunlarına da çözüm getirilmesinin şart olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King